Ako používať kalkulačku na ťažbu CryptoCompare

Dnes sa naučíme používať ťažobné kalkulačky CryptoCompare. Ľahko použiteľný nástroj, kde stačí zadať informácie o hardvéri a náklady na elektrinu, aby ste získali lepšiu predstavu o vašom celkovom potenciáli na uskutočnenie výnosnej ťažobnej operácie. Faktory ako cena mince a náročnosť siete poskytujeme automaticky.

V závislosti od vášho rozpočtu a typu kryptomeny, ktorú chcete ťažiť, sú tieto tri typy ťažby najbežnejšie pre neprofesionálnych ťažiarov:

Ťažobná súprava pre domácich majstrov: Môžu byť zostavené z vlastného počítača s toľkým počtom grafických kariet, koľko si ich môžete dovoliť alebo dovoliť, obmedzené počtom slotov PCI-E, ktoré máte na základnej doske. Niektorí ľudia používajú štandardné skrinky pre PC, iní používajú neobvyklé kryty, ktoré zvyšujú prúdenie vzduchu okolo komponentov a umožňujú tak efektívnejšie chladenie.

ASIC: Integrovaný obvod ASIC pre konkrétnu aplikáciu sú samostatné jednotky, ktoré sú dodávané s portom USB alebo Ethernet a sú súčasnou špičkovou technológiou používanou v ťažbe. Títo ťažiari sú zvyčajne nákladnejší ako vybavenie pre domácich majstrov, ale sú schopní generovať viac hashov na watt energie. Tieto sa dajú použiť iba na ťažbu kryptomien ako Bitcoin, Litecoin a Dash, pretože Ethereum, Zcash a ďalšie sú algoritmy náročné na pamäť, ktoré na efektívnu ťažbu vyžadujú GPU alebo CPU..

Zmluva o ťažbe (ťažba v cloude): Banské zmluvné spoločnosti ako Genesis Mining poskytujú ťažobné služby s výkonom stanoveným zmluvou, často označovaným ako a "Zmluva o ťažbe." Môžu si napríklad prenajať konkrétnu úroveň ťažobnej kapacity za stanovenú cenu v konkrétnom čase.

(Viac zmlúv o ťažbe nájdete tu)

Cryptocompare poskytuje stránku, kde môžete porovnať celý trh so zariadeniami na ťažbu kryptomeny na jednom mieste a celý trh zmlúv o ťažbe kryptomien na inom mieste. Či už chcete ťažiť sami alebo získať zmluvu, pri rozhodovaní vám môžu pomôcť naše jednoduché metriky a kalkulačka ťažby.

Časť 1: Nájdite kalkulačky Cryptocompare

Krok 1: Prejdite na webovú stránku cryptocompare (alebo kliknite sem)

Krok 2: Teraz v hlavičke kliknite na „Ťažba”A potom“Kalkulačky

Časť 2: Používanie kalkulačky

Krok 1: Štandardne sa otvorí na karte BTC, máme 8 rôznych kalkulačiek: BTC, ETH, ETC, XMR, ZEC, PASC, DASH, LTC. Pre túto príručku budeme používať Zcash, takže v „mene“ kliknite na „ZEC”Tlačidlo

Krok 2: Vyplňte medzery, sú iba 3: Hašovacia sila, spotreba energie (w), náklady na KW / h ($)

Hashovacia sila: Hash je výstup hashovacej funkcie a Hash Rate je rýchlosť, akou počítač dokončuje operáciu v konkrétnom mincovom algoritme. Vyššia hashrate je lepšia pri ťažbe, pretože zvyšuje vašu príležitosť nájsť ďalší blok a získať odmenu. Keď spustíte baníka, uvidíte, koľko hash môžete urobiť za sekundu.

Príkon (w): Je to, koľko energie spotrebujete pri používaní tohto zariadenia, ktorýkoľvek komponent vo vašom stroji bude spotrebovávať elektrinu, takže potrebujete vedieť, ako potvrdiť svoju celkovú spotrebu. Existuje mnoho spôsobov, ako potvrdiť vašu celkovú spotrebu, napríklad Monitory spotreby elektriny (známe ako Kill-a-watts) a podobné webové stránky outervision čarodejnice robia pokročilý počet.

Cena za KW / h ($): Je to, koľko platíte v dolároch za kilowatt, a čo je najdôležitejšie, čo potrebujete vedieť na výpočet svojej nepretržitej ziskovosti, sú náklady na vašu elektrinu. Poraďte sa so svojím poskytovateľom alebo si pozrite posledný účet za elektrinu.

Tu je príklad:

Máme súpravu s 3 nVidia GTX 1080 TI, nevieme nič o tomto GPU a nevieme, kde nájsť technické parametre tejto grafickej karty

Krok 2.1: Najskôr vyhľadáme túto kartu v Cryptocompare, v hlavičke máme pole „hľadať“, napíšeme tam meno tvojej karty, pretože vidíme, že táto karta existuje v našej databáze, potom otvoríme kliknutím na ňu

Krok 2.2: Teraz môžeme vidieť veľa informácií o ťažbe pomocou tejto karty. Pre náš príklad stačí vedieť, že karta má spotrebu 200 W a hash rýchlosť 680,0 H / s..

Pamätajte, že toto je iba príklad a pre tento príklad nebudeme počítať s ostatnými spotrebami ako základná doska, HD, monitor atď..

Takže ak:

1 nVidia GTX 1080 TI používa 200 wattov a produkuje 680,0 hash za sekundu;

3 nVidia GTX 1080 TI použije 600 wattov a produkuje 2 040 hashov za sekundu;

(približne)

Nakoniec sme videli, že naše náklady na KW / h z nášho posledného účtu boli 0,12 $

Krok 2.3: Teraz máme všetko, čo potrebujeme na výpočet nášho zisku, návrat do kalkulačky a zadanie všetkého (hashovací výkon: 2040,0; spotreba energie (w): 600 w; náklady na KW / h ($): 0,12 $)

To je všetko, teraz vidíme, že naša súprava 3 nVidia GTX 1080 TI generuje:

Zisk 5,74 USD za deň s nákladmi na napájanie / deň 1,73 USD

Zisk 40,21 USD týždenne s nákladmi na napájanie / týždeň 12,10 USD

Zisk 172,34 USD mesačne s mesačnými nákladmi na energiu 51,84 USD

Zisk 2 096,75 dolárov ročne s nákladmi na napájanie / rok 630,72 dolárov

Ak chcete potvrdiť svoje zisky, postupujte podľa príkladu so svojimi vlastnými GPU alebo ASIC, nezabudnite však, že niektoré faktory, ako je cena mincí a ťažkosti s ťažbou, sa každý deň menia a môžu mať dramatický vplyv na ziskovosť.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me