Je CoinSecure v problémoch alebo ťahá za výstupný podvod? Strata: 438 BTC (3 milióny dolárov)

CoinSecure bitcoinové hackovanie

Has Coinsecure, priekopník indickej bitcoinovej burzy, sa dostal do slepej uličky?

Dúfal som, že nie, ale správy a príbehy nie sú také vítané.

Veľké správy: Coinsecure, indická burza bitcoinov, má problémy. Či už bol hacknutý, alebo mu boli ukradnuté bitcoiny, je stále diskutabilné.

Po prvé, pre nováčikov, dovoľte mi predstaviť vám Coinsecure.

 • Ústredie: Dillí
 • Rok založenia: 2014
 • Zakladatelia: Mohit Kalra, Benson Samuel

Coinsecure netreba zvlášť predstavovať, aspoň nie indickému publiku. Je jedným z prvých producentov bitcoinových a blockchainových technológií v Indii. Spoločne roky poskytovali ľahko použiteľnú bitcoinovú burzu, obchodné služby, prieskumníka blockchainu a hostovanú peňaženku.

Sú tiež priekopníckou burzou v Indii, ktorá vedie knihy objednávok bitcoinov, aby vytvorili efektívny trh pre kupujúcich / predávajúcich bitcoinov.

Týmto všetkým si Coinsecure získal v indickej komunite bitcoinov dosť rešpektu, ale Coinsecure je po včerajších správach v hlbokých vodách.

Spoločnosť Coinsecure včera v liste používateľom pripustila, že sa o nej hovorí napadnutie alebo kompromitácia zákernými spôsobmi sú pravdivé.

Podľa Coinsecure, 438 318 BTC v hodnote približne 3 milióny dolárov boli stratené a prenesené na bitcoinovú adresu, ktorú Coinsecure nekontroluje.

Poznámka tiež objasňuje, že táto strata nie je priamym dôsledkom narušenia alebo hacknutia ich infraštruktúry, ale skôr ich CSO Dr. Amitabh Saxsena ťažba bitcoinového zlata z bitcoinu. A vo výsledku ich ČSÚ tvrdila, že bitcoiny sa stratili.

Tu je úplná poznámka od Coinsecure:

Coinsecure krádež bitcoinu

Dňa 9. apríla 2018 CSO informovala vedenie Coinsecure, že z peňaženky spoločnosti bolo v dôsledku útoku odcudzených 438 318 BTC.

Otázkou však je, ako to môže byť, keď súkromný kľúč mal samotný CSO.

Rovnako ako vy a ja, aj vedenie Coinsecure odmietlo veriť verzii príbehu CSO a podalo proti nemu FIR v Cyber ​​Cell v Dillí. OOS je na úteku, pretože prípad vyšetrujú odborníci.

Tu je kópia FIR:

Ukradnuté bitcoiny

Následná aktualizácia …

Následná aktualizácia Coinsecure po 12. apríli je teraz veľmi otázna.

Teraz hľadajú pomoc od bitcoinovej komunity a ďalších používateľov, ktorí im môžu pomôcť identifikovať hackera alebo im pomôcť pri vymáhaní stratených finančných prostriedkov. Za to oznámili odmenu vo výške 10% z celkových stratených prostriedkov, t. J. 43,8 BTC ako odmenu.

Tu je úplná kópia aktualizácie:

Aktualizácia 3:

Coinsecure oznámilo svoj najočakávanejší splátkový plán a tu je:

Otázky a niekoľko ďalších otázok

Prvá otázka, ktorú mám pre Coinsecure, je, prečo by preboha na burze nepoužívala na zabezpečenie svojich finančných prostriedkov multi-sig peňaženku. Ako môžu dôverovať jednej osobe so súkromnými kľúčmi?

Ďalším predpokladom je, že ak by išlo o multi-sig peňaženku, kto je druhou zúčastnenou stranou, alebo ide o plánovaný výstupný podvod z trhu a FIR trik na rozptýlenie?

Samozrejme chápeme, o čom sa zmienil Coinsecure refundácia strát svojim investorom v prípade potreby z vlastného vrecka, ale ako a kedy sa to stane? Chcú jednoducho spustiť ďalšiu podobnú drámu o ekonomike s Ponziho tokenmi Bitfinex to urobil po hacknutí?

Aktualizácia # 3 od Coinsecure je vonku a hovorí – „Ak obnovenie sifónovaných BTC nie je možné, potom použijeme blokovanie sadzieb od 9. apríla 2018. 10% zostatku na držbe mince bude vrátených v BTC a 90% budú vrátené v INR. “ Táto dobrá taktika, ale nie najlepšia, pretože 90% sa vráti v INR, a ak BTC vzrastie nad 10 000 dolárov, bude to pre držiteľov BTC, ktorí ponechali svoje BTC v Coinsecure, obrovská strata. Podľa mňa je spravodlivejšie splatiť to celé v BTC.

Teda, pri vyšetrovaní, ak sa preukáže, že nemali peňaženku s viacerými sigami, bol by to obrovský otáznik na ich schopnosť viesť burzu. Ak bola ich peňaženka s viacerými sigami krádež, opäť to vyvolá veľa otázok, kto ďalší sa na tejto lúpeži podieľal.

A čo povedať na ich aktualizáciu č. 2, prináša iba ďalšie otázky a je v rozpore s tým, čo povedali predtým. Ich FIR je proti ich CSO a teraz hovoria komunite, aby im pomohla identifikovať hackera. (Iba Boh vie, čo sa deje !!)

Ale ak sa ma spýtate, vyzerá to ako plánovaný neporiadok a chaos, aby sa niečo skrylo a možno existoval podvod v jeho poslednej fáze. Musíme si však počkať a uvidíme, ako vrátia platby používateľom, ak to nie je priamo v BTC postihnutým používateľom, potom to bude vážny problém, nad ktorým treba premýšľať.

Napriek tomu tomu verte alebo neverte, je to veľká rana pre indický trh s bitcoinmi a kryptomenami po tom, čo RBI minulý týždeň bankám zakázala jednať s bitcoinovými firmami a jednotlivcami: RBI zakazuje indickým bankám uľahčovať služby kryptomanom. & Podniky.

Na záver opakujem, nenechávajte svoje bitcoiny v žiadnej centralizovanej burze na svete, pretože nie sú bezpečné. Vždy sa spoliehajte na bitcoinové peňaženky, ktoré hosťuje sám, kde ovládate svoje súkromné ​​kľúče, napríklad:

 • Ledger Nano S
 • Trezor
 • Mycélium
 • Coinomi

Páči sa vám tento príspevok? Zdieľajte to so svojimi priateľmi & rodiny, aby ich informovali!

Ďalšie odporúčané čítania:

 • 5 najlepších mýtov o bitcoinoch, ktoré je potrebné zrušiť
 • RBI zakazuje indickým bankám jednať s jednotlivcami súvisiacimi s krypto & Podniky
 • Budúcnosť bitcoinu & Ostatné kryptomeny v Indii po RBI’s Ban
 • Oficiálne odpovede z indických kryptoburz po zákaze RBI
 • Najlepšie spôsoby, ako prevádzať bitcoiny na hotovosť [Fiat]

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me