Litecoin Hashrate پس از نصف شدن بلوک ، 32.86٪ سقوط می کند

5 آگوست 2019 ، یک روز مهم برای جامعه Litecoin بود. آن روزی بود که Litecoin (LTC) یک رویداد نصف شدن را پشت سر گذاشت. از آن زمان ، بسیاری انتظار داشتند که قیمت افزایش یابد. با این حال ، شرایط برای Litecoin به این خوبی نبوده است. در آستانه نصف شدن ، قیمت LTC / USD برای مدت کوتاهی از 100 دلار عبور کرد و قبل از سقوط به 73.50 دلار رسید. این 26.50 50 کاهش قیمت است. از زمان نصف شدن ، میزان فعالیت معدن به طور قابل توجهی کاهش یافته است. در این مقاله ، بیایید نگاهی دقیق تر به وضعیت استخراج و هش کردن Litecoin بیندازیم.

اهمیت هاشرات

همانطور که می دانید Litecoin یک شاخه از شبکه بیت کوین است ، به این معنی که این سیستم همچنین بر روی سیستم اثبات کار (POW) کار می کند. در یک سیستم POW ، این گره های ویژه ای به نام “استخراج کنندگان” هستند که مسئولیت فرآیند استخراج را بر عهده دارند. این ماینرها از قدرت محاسباتی خود برای حل معماهای درون شبکه استفاده می کنند. ماینر موفق می تواند بلوک خود را به زنجیره Litecoin اضافه کند و در ازای آن پاداش بلوک می گیرد. hashrate کل توان محاسباتی درون شبکه است. استخراج کنندگان بیشتری در شبکه استخراج می کنند ، هش ریت بیشتر است. شبکه ای با هش ریت بالا نسبت به سایر شبکه های خود سریعتر و از امنیت بیشتری برخوردار است.

نصف شدن چیست?

کاملاً شبیه بیت کوین ، Litecoin همچنین دارای کلاهک ثابت بالای کل سکه های موجود در اکوسیستم است. در حالی که بیت کوین 21 میلیارد سکه دارد ، Litecoin 84 میلیارد سکه خواهد داشت. مشکل شبکه با توجه به هش ریت شبکه تنظیم می شود تا اطمینان حاصل شود که استخراج بسیار گسترده تر است. هش ریت بیشتر ، مشکل شبکه بیشتر و بالعکس.

نصف کردن پاداش بلوک اقدام دیگری است که ارزهای رمزپایه برای اطمینان از استخراج قابل کنترل انجام می دهند. بعد از هر 840000 بلوک ، Litecoin روند نصف شدن را طی می کند. قبل از 5 آگوست ، Litecoin پاداش بلوکی 25 LTC داشت ، اما در حال حاضر در 12.5 LTC است.

تأثیرات نصف شدن در هاشراط

قبل از نصف شدن ، چارلی لی در مصاحبه ای صریح گفت که انتظار می رود بسیاری از معدنچیان سیستم های خود را “خاموش” کنند. لی در مصاحبه با سایت خبری رمزنگاری استرالیا ، میکی ، گفت:

“هنگامی که پاداش استخراج به نصف کاهش یابد ، برخی از استخراج کنندگان سود نخواهند داشت و دستگاه خود را خاموش می کنند. اگر درصد زیادی این کار را انجام دهد ، بلوک ها برای مدتی کند می شوند. برای litecoin ، سه و نیم روز قبل از تغییر بعدی است ، بنابراین احتمالاً مانند هفت روز بلوک کندتر است و پس از آن ، مشکل دوباره تنظیم می شود و همه چیز خوب خواهد شد. “

نمودار هشیتر Litecoin از زمان نصف شدن به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. (توجه داشته باشید: تمام نمودارها از Bitinfocharts.)

هش کردن litecoin

در 4 آگوست – یک روز قبل از نصف شدن – Litecoin هشدار 458.33 THash / s را داشت ، که از آن زمان در طی سه هفته 23rd August به 309.71 THash / s کاهش یافت. در این مدت ، میزان هش ریت 32.86٪ کاهش یافته است. این به ما نشان می دهد که ماینرها از زمان نصف شدن شبکه از آنجا که سود کافی نمی بردند ، شبکه را ترک کرده اند.

برای جبران کسری ماینر ، مشکل شبکه به خطر افتاده است.

هش کردن litecoin

همانطور که مشاهده می شود ، این مشکل از 15.993M در 4 آگوست به 11.397MM 23rd August کاهش یافته است. این یک افت 28.74٪ است.

نمودار سودآوری معدن نیز به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و به ما نشان می دهد که سود حاصل از استخراج معادن بسیار ناچیز افت کرده است.

نمودار بالا به ما نشان می دهد که در 23 آگوست 42.73 درصد سودآوری کمتری نسبت به 4 آگوست دارد.

بنابراین ، این چگونه بر زمان بلوک تأثیر گذاشته است?

زمان انسداد Litecoin 2.5 دقیقه است که یک چهارم از زمان بلوک Bitcoin (10 دقیقه) است. بلافاصله پس از نصف شدن ، برای زمان بلوک Litecoin نوساناتی در سمت بالا وجود داشت.

هیتینگ Litecoin

در 8 اوت 2019 ، زمان بلوک Litecoin برای اولین بار از 27 نوامبر 2018 بیش از 3 دقیقه بود. چارلی لی ، بنیانگذار Litecoin ، درباره زمان بلوک خیلی اذیت نشد. وی در توئیتر خود نوشت:

“از آنجا که بلوک های Litecoin 4 برابر سریعتر از بیت کوین است ، شبکه می تواند کاهش ناگهانی هش ریت را بسیار بهتر کنترل کند. اگر 75٪ از هشرت یک شبه ناپدید شود ، Litecoin فقط مانند بیت کوین برای 2 هفته (10 دقیقه پول) عمل می کند و سپس در بازاریابی های مجدد متفاوت است و همه چیز به حالت عادی برمی گردد. “

زمان بلوک حدود 2.5 دقیقه تنظیم شده است.

باعث نگرانی می شود یا این روند طبیعی است?

در مورد کاهش اخیر قیمت Litecoin ، FUD زیادی وجود دارد. با این حال ، چه مقدار از آن بر اساس حقایق بنا شده و چه مقدار فقط پارانویا است?

نصف قبلی Litecoin در تاریخ 26 آگوست 2015 اتفاق افتاد ، زمانی که پاداش بلوک آن از 50 LTC به 25 LTC کاهش یافت.

هیتینگ Litecoin

قیمت LTC / USD در روز نصف حدود 2.95 دلار بود. از زمان نصف شدن سال 2015 ، در همان سه هفته ، قیمت تقریباً 2.70 تا 3 دلار بدون نوسانات زیادی روند پیدا کرده است. با این حال ، تقریباً یک سال و نیم بود که قیمت جهش کرد و از مرز 10 دلار عبور کرد. دقیقاً دو سال از نصف شدن ، در 26 آگوست 2017 ، LTC در حدود 50.50 دلار معامله شد.

به بیان این که 1610٪ افزایش قیمت دارد!

اگرچه انتظار چنین افزایشی غیرواقعی خواهد بود ، دارندگان Litecoin با خوشحالی باید بدانند که این نصف شدن واقعه فقط سه هفته پیش اتفاق افتاده است. در حالی که آخرین بار افت قیمت فوری اتفاق نیفتاد ، ما باید به Litecoin زمان بیشتری بدهیم تا چشم انداز دقیقی از عملکرد پس از نصف شدن آن بدست آوریم.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me