5 inteligentných tipov pre začiatočníkov pred investovaním do ICO

ICO – počiatočné ponuky mincí – sa stávajú novým prostriedkom na získavanie finančných prostriedkov. Skutočne predstavuje revolúciu v procese crowdfundingu a narúša tradičný spôsob získavania finančných prostriedkov od rizikového kapitálu.

Koncept ICO sa svetu predstavil s príchodom Blockchainu a tokenovej ekonomiky len pred pár rokmi.

Wikipedia uvádza:

Počiatočná ponuka mincí (ICO) je kontroverzným prostriedkom crowdfundingu pomocou kryptomeny, ktorá môže byť pre začínajúce spoločnosti zdrojom kapitálu. V ICO sa percento novo vydanej kryptomeny / tokenu predáva investorom výmenou za zákonné platidlo alebo iné kryptomeny ako bitcoin alebo ethereum.

Predbežné predaje tokenov držali spoločnosti Mastercoin v júli 2013 a Ethereum a Karmacoin v roku 2014, ale „bežné“ ICO začali vývojárom aplikácií na zasielanie správ Kik v septembri 2017.

Pre podrobnejšie pochopenie si prečítajte môj príspevok o ICO.

  • Čo sú ICO (počiatočná ponuka mincí) & Prečo sú pre vás dobré?

ICO sú určite dobrým nástrojom alebo prostriedkom, ktorý otvára cestu decentralizovanému crowdfundingu, ale bolo by naivné nehovoriť o jeho nedostatkoch a výzvach.

Decentralizované, ako je základnou podstatou takýchto ICO, existuje veľká šanca, že investori môžu prísť o peniaze v dôsledku reakcií trhu alebo podvodu. To však neznamená, že všetky ICO sú podvody alebo zlyhajú, ale verte mi, že väčšina z nich niekedy v budúcnosti zlyhá.

Preto investori ako my, ktorí vkladajú naše BTC alebo ETH do takýchto ICO, to musia robiť inteligentne. Pred investovaním do ICO postupujte podľa týchto 5 tipov na hodnotenie.

5 inteligentných tipov na investovanie do ICO

1. Prečítajte si správu a vyhodnotte prípady použitia

Prvým krokom by malo byť prečítanie správy a vyhodnotenie uskutočniteľnosti prípadu použitia, ktorý tím ICO tvrdí..

Vždy je dobré, ak má projekt pripravený MVP, ale nebude to tak vždy. Najlepšie je preto dôkladne pochopiť ich koncepciu a pokúsiť sa položiť čo najviac otázok.

Ďalej sa môžete pripojiť k ich rôznym kanálom sociálnych médií, ako sú Reddit a Telegram, aby ste mohli komunikovať s dotknutými tímami a ticho vyleštiť svoje zistenia bez toho, aby ste v ich skupine vydávali hluk. Týmto spôsobom získate dobrú predstavu o tom, či sa im projekt oplatí preskúmať, alebo či sa jedná iba o program zarábania peňazí.

Keď ste toto všetko vykonali a projekt si osvojíte, vyhľadajte potenciálnych konkurentov, ktorých môže mať daný projekt ICO. Vzdelávajte sa ďalej a pripravte si prípadovú štúdiu vytvorenú na mieru, ktorá bude obsahovať všetky pozitívne a negatívne stránky. Čo robiť s touto štúdiou vám poviem ďalej v článku.

2. Zistite všetko o projektovom tíme

Dôkladne preskúmajte ich webovú stránku, aby ste sa dozvedeli viac o členoch tímu.

Skontrolujte profily LinkedIn, Twitter, Facebook a ďalšie profily členov tímu a uistite sa, či skutočne existujú. Potom môžete každého zo spoluhráčov overiť pomocou náhodných vyhľadávaní Google a tiež sa pokúsiť nájsť relevantné informácie na fórach, ako sú Bitcoin Talk a Reddit.

Musíte to urobiť, aby ste zistili, či členovia projektového tímu alebo zakladatelia majú alebo nemajú pochybnú históriu.

To isté som urobil aj pri hodnotení CoinDash ICO a nakoniec po zistení zakladateľov som rozhodol sa nezúčastniť.

CoinDash

Môžete to urobiť aj v prípade, že nájdete niečo pochybné o ich podnikaní alebo pracovnej histórii. Skúste tiež pochopiť kvalitu tímu, aby ste pochopili, či sú pre projekt vhodné.

3. Sledujte ich oznámenie na rôznych fórach

Príklad oznámenia

Musíte vždy dávať pozor na ich prvé oznámenie na rôznych kanáloch o ich ICO.

Takéto oznámenia nájdete väčšinou na Diskusné fórum o bitcoinoch kde bude nasledovať obrovské vlákno projektu.

Pokúste sa prečítať a odhadnúť pocity ľudí vo vlákne a všimnite si aj správanie zástupcu člena tímu starajúceho sa o vlákno.

Použite túto vlastnú prípadovú štúdiu a položte na fóre príslušné otázky. Zistite tiež, ako na tieto otázky reagujú rôzni ľudia a moderátor tímu.

Sú proaktívni a majú záujem? Vyhýbajú sa vašim otázkam? Zakázali vám klásť otázky?

Ak máte zákaz, gratulujeme! Práve ste sa zachránili pred SCAM ICO. Ak nie, pokračujte v interakcii.

Po vykonaní týchto cvičení pochopíte viac o ich projekte a tiež odstránite svoje pochybnosti.

4. Sledujte odborníkov v danom odbore týkajúcich sa ICO

Sledujte tiež odborníkov v rovnakom odbore.

Tým istým poľom mám na mysli blockchain a pole, v ktorom sa uplatňuje technológia blockchainu.

Napríklad, Predpokladajme, že projekt ICO sa snaží vyriešiť nejaký problém riadenia dodávateľského reťazca pre námorné prístavy. V takomto scenári by ste mali nájsť odborníka, ktorý má určité znalosti aj o blockchaine!

Mali by ste týchto ľudí sledovať, aby ste sa dozvedeli viac o aplikačnej časti, ktorá vám tiež umožní posúdiť, či má skutočne zmysel uplatniť túto technológiu na konkrétny výklenok..

5. Pochopte ich maticu distribúcie mincí a celkovú ponuku

príklad distribúcie tokenov

V neposlednom rade pochopte tokenovú ekonomiku projektu.

Verím, že obrovské zásoby mincí a obrovské projekty predminovania sú zvyčajne otázne. Môžete sa však ponoriť hlboko, aby ste porozumeli a analyzovali ďalej.

Ale ak je ich tokenná ponuka gargantuová a okolo nej nie je žiadny trhový model, ktorý by jej skutočne pomohol prosperovať, mali by ste si rozhodne rozmyslieť, než do nej investujete.

Tiež, ak sa ich masívna ponuka tokenov neustále nafukuje obrovskou rýchlosťou, odporúčam to proti.

Mali by ste tiež skontrolovať, či je zásoba mincí pevná. Pochopenie pomeru zdieľania a zistenie, kde je kontrola nad ostatnými prostriedkami, je tiež veľmi dôležité.

Otázky typu, či sú alebo nie sú v úschove alebo zabezpečené v technológii multi-sig, by sa mali tiež dostať na skutočných vlastníkov projektu, aby sa získala väčšia prehľadnosť..

Záver: Investovanie do ICO

Podvody s ICO sa len zväčšujú a charakter týchto podvodov sa tiež vyvíja.

Preto sa dôrazne odporúča, aby človek neinvestoval, kým si nebude istý. Nielen to, tiež by sa nemalo investovať viac, ako to, čo sú pripravení stratiť.

Navyše, ak zistíte pri analýze ICO na základe 5 ukazovateľov niečo neuspokojivé, odporúčam vám, aby ste sa od toho držali ďalej.

Niektorí z vás to môžu oprášiť a označiť ma za príliš bezpečného. Verte mi však, keď hovorím, že napriek dodržaniu vyššie uvedených tipov sa môže niečo pokaziť.

Pozri si príbeh Tezos ICO– získal približne 232 miliónov dolárov, ale investori a zainteresované strany sú v hlbokých vodách, pretože napriek veľmi úspešnému ICO a dobrému tímu strašne zlyhali.

Dúfam, že tým získate lepší prehľad.

To je z našej strany v tomto článku všetko. Boli by sme radi, keby ste nás v sekcii komentárov informovali o stratégiách, ktorými sa riadite pred investovaním do ICO.

Páči sa vám tento príspevok? Nezabudnite to zdieľať!

Tu je niekoľko ručne vybraných článkov, ktoré si musíte prečítať, aby ste zvýšili svoje vedomosti o kryptomenách:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me