Kas yra decentralizuota birža (DEX)?

Bitcoin, pirmoji „blockchain“ pagrindu sukurta kriptovaliuta buvo sukurta kaip „peer-to-peer“ mokėjimo sistema, leidžianti jos vartotojams perduoti vertę be centrinės valdžios ar trečiosios šalies. Kadangi paskirstytų ir dažniausiai anoniminių kalnakasių tinklas yra atsakingas už operacijų apdorojimą, vartotojams užtikrinama, kad tokios problemos kaip cenzūra, sukčiavimas ir kitos negalimos.

Automatinis bitkoinų išleidimo mechanizmas per kasybą taip pat siekia pašalinti pinigų išleidimo kontrolę iš privačių bankų. Privačiai valdomi bankai skolina pinigus vyriausybėms pagal palūkanas, sukurdami skolomis pagrįstą ekonomiką, kuri, be kita ko, sukėlė pasaulinę 2008 m. Finansinę katastrofą – įvykius, kurie patys paskatino kurti Bitcoin.

Šiame kontekste pagrindinis „Bitcoin“ tikslas yra grąžinti pinigų valdymą jo savininkams, tačiau mes savo bitcoiną reguliariai patikime trečiųjų šalių paslaugoms. Populiariausios iš šių paslaugų yra mainai.

Centralizuoti mainai yra lengvai naudojami, lengvai prieinami ir suteikia pažangias prekybos funkcijas, pvz., maržinę.

Tačiau jie taip pat kelia pavojų jūsų pinigams. Nors kai kurie mainai yra geriau saugomi nei kiti, kriptovaliutų pramonėje įsilaužimai nėra reti, o kai kurie, pavyzdžiui, liūdnai pagarsėję „Bitfinex“ įsilaužimas tūkstančiai vartotojų prarado santaupas. 

Kai kurie mainai yra tiesiog nekompetentingi arba kenkėjiški, naudojant dalinio rezervo sistemas, kurios gali arba savanoriškai pašalinti perteklinius instrumentus (Mt. „Gox“ įsilaužimas nuo 2011 m. Birželio mėn), bankrotas („mybitcoin“ žlugimas) ar nauja investuotojų pagalba. Mt. Goxo atvejis turėjo tokią įtaką Bitcoin bendruomenei, kad jis sukūrė šį terminą "Goxedas".

Nepaisant to, vartotojai turi keistis savo kriptografinėmis kasetėmis. Yra tam tikrų daiktų ir paslaugų, kurių dar negalime nusipirkti naudodami „Bitcoin“, o norėdami įsigyti bitkoinų ar kitų kriptovaliutų, dauguma žmonių turi juos iškeisti į nacionalinę „fiat“ valiutą. Be to, kai kurie kriptografiniai rinkiniai, tokie kaip „Ether“ (ETH) ar „Monero“ (XMR), turi specialių funkcijų ar įrankių, kurių bitkoinas nesiūlo. Taigi, kaip mes galime pasikeisti savo monetas nepatikėdami jų trečiosios šalies tarnybai? Atsakymas slypi decentralizuoti mainai (arba DEX).

Kas yra decentralizuota birža?

Decentralizuota birža yra valiutų rinka, kuri kliento lėšoms laikyti nepasitiki trečiųjų šalių paslaugomis. Vietoj to, prekyba vyksta tiesiogiai tarp vartotojų („peer-to-peer“) vykdant automatizuotą procesą. Tokia sistema gali būti sukurta kuriant tarpinius žetonus (kriptografinius rinkinius, atstovaujančius tam tikrą fiatą ar kriptovaliutą) ar turtą (kuris gali atstovauti, pavyzdžiui, įmonės akcijas), arba, be kitų sprendimų, naudojant decentralizuotą kelių parašų depozitinę sistemą..

Ši sistema skiriasi nuo centralizuoto modelio, pagal kurį vartotojai perveda savo lėšas, o birža išleidžia „IOU“, kuriuo galima laisvai prekiauti platformoje. Kai vartotojas paprašo atsiimti savo lėšas, jos vėl konvertuojamos į jų atstovaujamą kriptovaliutą ir siunčiamos savininkui. 

DEX privalumai

Akivaizdžiausia nauda naudojant decentralizuotą mainą per centralizuotą yra jų nauda "nepasitikintis" gamta. Jums nereikia pasitikėti mainų saugumu ar sąžiningumu, nes lėšas laikote jūs asmeninėje piniginėje, o ne trečioji šalis.

Kitas decentralizuoto modelio privalumas yra jo teikiamas privatumas. Vartotojai neprivalo niekam atskleisti savo asmeninės informacijos, išskyrus atvejus, kai mainų būdas susijęs su banko pavedimais. Tokiu atveju jūsų tapatybė atskleidžiama tik asmeniui, kuris parduoda ar perka iš jūsų..

Be to, decentralizuotų mainų priegloba yra paskirstyta visiems susijusiems mazgams – tai reiškia, kad nėra serverio prastovos rizikos.

Minusai

Žinoma, visada yra neigiama pusė ir šis atvejis nėra išimtis. Centralizuoti mainai yra nepaprastai populiarūs dėl daugelio priežasčių.

Kai kurie decentralizuoti mainai, pvz., „Bisq“, reikalauja, kad vartotojai būtų prisijungę, kad būtų įtrauktas pavedimas ir vyktų prekyba, reikalaujant, kad vartotojai atliktų tam tikrus veiksmus, pvz., Signalizuotų, kad gautas mokėjimas..

Prekybos funkcijos, tokios kaip maržinė prekyba, skolinimas ir „stop loss“, šiuo metu nėra prieinamos daugeliui DEX, nes jos leidžia pagrindinį valiutos keitimą tik iš anksto nustatyta verte. 

Palyginkite decentralizuotus mainus

Daugiau informacijos apie naujausius DEX ir išsamią decentralizuotų ir centralizuotų mainų apžvalgą rasite mūsų puslapyje čia.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me