Ako prijímať bitcoinové a krypto platby

Dnes vám ukážeme, ako môžete integrovať jednoduchý nástroj na príjem bitcoinových platieb na svojom webe alebo v kamennom obchode. Môžete nájsť veľa nástrojov, ktoré to navrhujú, ale pre túto konkrétnu príručku vám ukážeme, ako na to bitcoinpay. Bitcoinpay verí, že každý by mal byť schopný ľahko a lacno prijímať platby okamžite, bez ohľadu na to, kde na svete sa nachádzajú, bez toho, aby riskovali podvod alebo vrátenie peňazí.. 

Pozrime sa, ako to funguje

Časť 1: Zaregistrujte svoju spoločnosť / webovú stránku

Krok 1: Prejdite na webovú stránku Bitcoinpay (alebo kliknite na ikonu tu) a v pravom hornom rohu kliknite na „Prijmite bitcoin”Tlačidlo

Krok 2: Napíšte svoj e-mail a kliknite na „Zaregistrujte sa a prijímajte bitcoiny”Tlačidlo

Krok 3: Bude vám zaslaný e-mail s vašim heslom. Použite toto heslo na prihlásenie

Krok 4: Vyjadrite súhlas s podmienkami & Podmienky

Krok 5: Pridajte adresu URL, na ktorú chcete prijímať platby bitcoinom

Krok 6: Vyberte si menu, v ktorej chcete dostávať platby. V tejto príručke budeme používať bitcoin

Posuňte sa trochu nadol a vyberte svoju bitcoinovú výplatu, pridajte svoju bitcoinovú adresu a minimálnu sumu vyrovnania a potom kliknite na „Pridajte platbu bitcoinom

Krok 7: Gratulujeme, váš účet obchodníka bol nastavený. Teraz kliknite na „Prejdite na informačný panel”Ho nakonfigurujete.

Časť 2: Konfigurácia účtu

Krok 1: V hlavičke kliknite na „nastavenie”Tlačidlo

Potom rolujte nadol, kým neuvidíte „Rozdelené výplaty” možnosti

Túto možnosť môžete využiť na príjem platieb v FIAT (USD, EUR, …) a pri výbere bitcoinu v percentách platieb, ktoré chcete ponechať v každej mene, napríklad: 40% Rozdelenie znamená, že obchodník dostane 40% v bitcoinoch a zvyšných 60% sa pripíše na FIAT.

Krok 2: Vráťte sa do hlavičky a kliknite na „Profil”Tlačidlo

Vyplňte všetky medzery svojimi údajmi / informáciami o spoločnosti (môžete sa tiež nechať overiť a zvýšiť limity spracovania nahraním svojich dokumentov na túto stránku. Nahrajte aspoň jeden dokument s ID riaditeľa spolu s podnikovými dokumentmi, ak existujú. Dokumenty musia byť vo vysokej kvalite a bez orezania musí byť text čitateľný. ID s vypršanou platnosťou nebudú akceptované)

Krok 3: Vráťte sa znova do hlavičky a kliknite na „API”Tlačidlo

Tu môžete vidieť svoj kľúč API alebo nastaviť nový. Kľúč API sa používa na autentifikáciu typu backend. Svoje kľúče API by ste nikdy nemali nikomu prezradiť. Ak dôjde k zneužitiu vášho kľúča API, vytvorte nový a starý odstráňte.

Na tejto stránke posunutím nadol môžete tiež vytvoriť heslo spätného volania (ak nastavíte heslo pre upozornenie, použije sa na hashový výpočet oznámení HTTP a odpovedí HTTP) a odoslať test upozornení. Po úspešnej platbe budete informovaní o vykonanej transakcii, zatiaľ čo zákazník bude presmerovaný na stránku s úspechom. To sa deje tak, že zavoláte na adresu URL upozornenia (notify_url), ktorú ste nastavili pri vytváraní súboru Nová žiadosť o platbu cez API (API: Vytvoriť Nová žiadosť o platbu). Niekedy vývojári potrebujú informácie znova naladiť a načítať, takže Bitcoinpay vytvoril jednoduchý nástroj, ktorý znova odošle upozornenie.

Krok 4: Teraz zmeníme svoje heslo. Vráťte sa do hlavičky a kliknite na „Heslo“. Vaše súčasné heslo je heslo, ktoré ste dostali e-mailom, vyberte nové a kliknite na „Zmeniť heslo”Tlačidlo

Krok 5: Ísť do “Nastavenia terminálu (POS)Karta “. Jedným z najdôležitejších krokov pre majiteľov obchodov je nastavenie POS (Point of Sale). BitcoinPay je integrovaný do profesionálnej aplikácie Point of Sale App LILKA. Podporuje tablety a smartfóny. LILKA registruje tržby a poskytuje kompletný prehľad tržieb potrebný pre účtovníctvo. LILKA umožňuje obchodníkom prijímať platby fiat, bitcoin a je možné ich pripojiť k čítačke kreditných kariet.

Posuňte zobrazenie nadol a vyberte menu, ktorú chcete zobraziť (mena, ktorá sa zobrazila zákazníkovi), menu vášho zúčtovania a váš e-mail s upozorneniami na platbu. Potom kliknite na ikonu „Uložiť POS”(POS môžete otvoriť aj v aktuálnom prehliadači kliknutím na„ Open POS “)

Ak chcete mať vo svojom obchode alebo reštaurácii na akomkoľvek počítači, smartfóne alebo tablete k dispozícii mobilný terminál BitcoinPay, môžete si stiahnuť aplikáciu na tejto stránke alebo jednoducho prejsť na stránku „NáradieKarta „, potom“Platobný terminál (POS)”, Posuňte zobrazenie nadol a použite odkaz dole (môžete uložiť do obľúbených položiek vášho počítača). Odkaz si môžete dať do záložiek vo svojom smartfóne alebo tablete. Potom sa kedykoľvek v prehliadači otvoríte záložku, zobrazí sa platobný terminál (nie je potrebné byť prihlásený na svojom účte BitcoinPay). Zadajte čiastku a nechajte si zaplatiť. Je to také jednoduché

Krok 6: Ak sa vrátite donastavenie”, Teraz môžete pridať niektoré obľúbené položky pre ľahký prístup tým, že prejdete do obľúbených položiek (POS).

Krok 7: Kliknite na “Pridajte novú obľúbenú položku”, Potom vyberte štítok (referencia alebo popis platby špecifikovaný obchodníkom [ID objednávky, tabuľka 25 atď.]), Nastavte sumu a kliknite na„uložiť

Pridajte niektoré obľúbené položky a získate rýchly prístup k produktom, ktoré pravidelne predávate.

Ak chcete pokračovať v pridávaní obľúbených položiek, kliknite na ikonuPridajte novú obľúbenú položku”Tlačidlo

Krok 8: Vytvorte tlačidlo, aby ste mohli dostávať platby z vášho webu. Ísť do “Náradie”Karta v hlavičke

Potom vyplňte všetky požadované informácie:

Čiastka / mena – Cena a mena stanovená obchodníkom a požadovaná od kupujúceho

Vyberte menu svojho zúčtovania – Vyberte menu, v ktorej chcete dostávať platby z BitcoinPay (ďalšie meny môžete pridať v sekcii Výplaty)

Referencia – Poznačte si, za čo sa vám platí (referenciu môžete neskôr dynamicky meniť podľa platby)

E-mail alebo adresa URL na oznámenie platby – e-mailová adresa alebo adresa URL, na ktorú sa odosiela oznámenie o platbe e-mailom / POSTed … pozri referenčnú dokumentáciu API (adresa URL vo formáte `http (s): // …`).

Cieľová stránka po zaplatení – zadajte svoju webovú adresu, na ktorú chcete poslať svojich klientov po úspešnej alebo neúspešnej platbe

Potom kliknite na „Vytvorte vzorovú platbu

Zobrazí sa okno s kódom, ktorý musíte vložiť na svoj web.

To je všetko, ste pripravení prijímať platby v bitcoinoch alebo iných menách. Ak chcete sledovať svoje transakcie, jednoducho kliknite na ikonu „správy”Karta v hlavičke

Dúfame, že tento sprievodca bol užitočný na vašu cestu obchodníka v kryptosfére! Viac informácií nájdete na webových stránkach Bitcoinpay tu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me