CoinFi: „Bloomberg pre kryptomeny“ prináša do blockchainu nástroje obchodovania s kalibrom z Wall Street

Toto je sponzorovaný sprievodca a nepredstavuje investičné poradenstvo od spoločnosti CryptoCompare. Pri jednaní s akoukoľvek Počiatočnou ponukou mincí prosím vykonajte náležitú starostlivosť a nikdy neinvestujte viac, ako si môžete dovoliť stratiť.

Keď sa trh s akciami a finančnými údajmi v 70. – 80. rokoch prešli z analógových na digitálne siete, Michael Bloomberg zahájil podnikanie, ktoré prinieslo revolúciu v spôsobe spracovania informácií obchodníkmi s akciami..

Toto bol slávny Bloomberg Terminal. Pretože každý seriózny obchodník musel mať terminál Bloomberg, aby mohol efektívne obchodovať, Bloomberg LP stále vlastní 29,4% z odvetvia finančných údajov vo výške 25 miliárd dolárov – 36 rokov od jeho založenia. Keď sa financie presunú z tradičných trhov na blockchain, dôjde k podobnému narušeniu.

Rýchlo rastúci svet kryptomien a derivátov vytvoril extrémne rozsiahly a ťažko navigovateľný svet dát, vďaka ktorému je pre investorov do kryptomien zdĺhavé a časovo náročné nájsť informácie, ktoré potrebujú na inteligentné rozhodovanie v súčasnom ekosystéme..

V súčasnosti neexistujú žiadne dominantné platformy trhového spravodajstva pre kryptoinvestorov, ako je Bloomberg Terminal v akciách – CoinFi bude touto platformou v priestore kryptomeny..

Čo je CoinFi a ako funguje?

CoinFi je kryptografická finančná spravodajská platforma. Platformu poháňa obslužný token – COFI. Byť držiteľom tokenu COFI odblokuje prístup k špičkovým kryptografickým finančným informáciám spoločnosti CoinFi prostredníctvom dvoch primárnych kanálov: 1) krypto finančné médiá a 2) obchodná technológia.

Po mediálnej stránke, prostredníctvom crowdsourcingového ekosystému a tiež interného tímu analytikov – CoinFi poskytne agregované krypto správy a informácie o cenách (podobne ako Google Finance alebo Yahoo Finance, ale pre krypto namiesto akcií). V súčasnosti neexistuje jediné kanonické riešenie, ktoré by jednotlivému kryptoinvestorovi prinieslo viac informácií o konkrétnom altcoine. Tieto informácie zostávajú rozptýlené na rôznych platformách, ako sú Twitter, Reddit, Slack, skupiny telegramov, osobné blogy, podcasty, videá z YouTube atď..

Ďalej relevantnosť a kvalita výskumu & analýza sa veľmi líši – možno budete musieť prečítať tucet článkov s priemernou až zlou kvalitou, kým objavíte kúsok podnecujúci k zamysleniu podložený silnými úvahami a overiteľnými faktami.

Otázky ako „Čo robí minca?“ Aká je technológia za mincou? Aká je kvalita Dev. tím? “ sú niektoré z bežných problémov a otázok, ktoré chcú všetci investori pred investovaním zistiť o minci.

Databáza CoinFi umožní používateľom sledovať a analyzovať správy o kryptotrhoch v reálnom čase spolu s cenovými grafmi spôsobmi, ktoré sú v súčasnosti pomocou existujúcich nástrojov nemožné. Mení aktuálnu frekvenciu doručovania trhových správ z oneskoreného na takmer reálny čas – čo je požiadavka pre vážnych obchodníkov.

Z technologickej stránky poskytuje CoinFi signály obchodného inštitucionálneho kalibru, ktoré pomáhajú upozorniť používateľov na trhové podmienky, o ktoré sa zaujímajú (ako sú napríklad objemy obchodov alebo arbitrážne príležitosti), aby ľudia mohli robiť lepšie a včasnejšie obchodné rozhodnutia. Technologická platforma CoinFi tiež ponúka automatizované obchodné roboty, obchodné algoritmy a dátové kanály.

Platforma obsahuje vlastné nástroje vyvinuté bývalými technológmi z Wall Street a tiež trh, ktorý poskytuje prístup k obchodným signálom plným davu. Používatelia, ktorí prispievajú svojimi obchodnými signálmi, dostanú tokeny CoinFi zodpovedajúce hodnoteniu ich hodnoty zo strany komunity.

ConFi Token

Token CoinFi (COFI) má 2 primárne úžitkové funkcie – nielenže odomyká prístup k platforme spravodajských informácií o trhu CoinFi, ale pomáha aj odmeňovať prispievateľov komunity za to, že svojim výskumom, analýzami, tipmi na novinky a obchodnými signálmi prispievajú do ekosystému CoinFi..

Ako bude platforma rásť, spoločnosť prejde na plne crowdsourcingový model, ktorý bude poskytovať výskumné, analytické a obchodné signály stimulované prostredníctvom tokenov CoinFi. Prístup k pokročilým funkciám platformy a prémiovému obsahu si bude vyžadovať vkladanie tokenov, aby sa odmenili vlastníci tokenov a znížila volatilita.

Kto je tím, ktorý stojí za týmto projektom?

Tím stojaci za CoinFi je skupina veľmi skúsených bývalých pouličných obchodníkov, technológov a podnikateľov.

Po odchode z hedžového fondu, ktorý v roku 2012 pomáhal spoluzakladať s cieľom obchodovať s kryptomenami na plný úväzok, si bývalý analytik spoločnosti Goldman Sachs a spoluzakladateľ spoločnosti CoinFi Timothy Tam uvedomili, že infraštruktúra finančných údajov, na ktorú bol v akciách zvyknutý, takmer neexistovala v r. kryptomenových trhoch.

S cieľom rozvíjať svoje vlastné obchodné stratégie spolupracoval Tam – ktorý má tiež zázemie v oblasti počítačových vied – so spoluzakladateľom technológií a skorým používateľom bitcoinov Han Changom, aby vyvinuli vlastné obchodné signály. Najal si tiež niekoľkých analytikov juniorských akcií, aby mu pomohli pri výskume alternatívnych mincí.

Po diskusiách s ostatnými obchodníkmi s kryptomenami o nástrojoch a výskume, ktoré produkuje pre svoje vlastné obchodné potreby, si Tam a jeho budúci spoluzakladatelia rýchlo uvedomili, že meteorický rast kryptotrhov drasticky predbehol infraštruktúru, ktorú kryptoobchodníci potrebovali, aby mohli byť inteligentní živnosti.

„V porovnaní s nástrojmi a finančnými analýzami na požiadanie, ku ktorým majú obchodníci s akciami prístup, je trh s kryptomenami drasticky nedostatočný,“ hovorí spoluzakladateľ CoinFi Timothy Tam. „V súčasnosti neexistuje žiadny ekvivalent terminálu Bloomberg pre kryptoinvestorov. Naozaj verím, že CoinFi bude touto platformou a pozitívna reakcia na obchodné signály a finančné analýzy, ktoré sme doteraz zverejnili, potvrdzuje, že komunita investujúca do kryptomien má hlad po platforme, ktorá prináša aktuálne správy, hĺbkovú finančnú analýzu a rozsiahla sada inštitucionálnych nástrojov na obchodovanie s kvalitou. “

Je platforma momentálne aktívna? Ako to funguje?

Tím CoinFi má prepracovaný prototyp, ktorý je momentálne v uzavretej beta verzii. V rámci prípravy na svoju počiatočnú ponuku mincí (ICO) ich spoluzakladateľ Timothy Tam zverejnil na blogu CoinFi niekoľko videí zdieľajúcich niektoré zaujímavé technológie, na ktorých vývojový tím pracoval v zákulisí..

Tu je napríklad fascinujúci pohľad na to, ako môžu predpovedať pohyb cien mincí analýzou zrýchlenia objemu obchodovania.

Predikcia pohybu cien mincí prostredníctvom zrýchlenia objemu

Momentálne tiež testujú rôzne spúšťacie úrovne a filtre na zlepšenie presnosti tohto signálu a minimalizáciu falošných poplachov, ale ako vidíte na videu, ich spätné testovanie ukazuje, že signál CoinFi na zrýchlenie objemu už dokáže dostatočne presne predpovedať pohyb ceny niektoré veľmi výnosné obchody.

Ak vás to zaujíma, technologický spoluzakladateľ Han Chang má tiež video, ktoré vám ukazuje základné informácie o tom, ako abnormálny objem obchodov koreluje so správami a cenovými pohybmi, pomocou staršej alfa verzie softvéru CoinFi..

Zisťovanie abnormálneho objemu obchodovania ako prediktor cenového pohybu

Majú podrobný plán ďalších funkcií, na ktorých stavajú webovú stránku, niektoré z funkcií plánu pre rok 2018 zahŕňajú vydávanie arbitrážnych signálov a analýzu sentimentu správ, ku ktorým bude prístup pomocou tokenu COFI.

Ako sa dostanem na platformu CoinFi??

Po vydaní platformy v 1. štvrťroku 2018 bude prvá úroveň prístupu vyžadovať vloženie minimálne 10 000 COFI tokenov, od tohto minima sa však upustí pre tých, ktorí si čoskoro adoptujú a prispievajú k predaju tokenov.

CoinFi momentálne prijíma registrácie na bielu listinu za predpredaj tokenov ICO, ktorý sa začne 15. januára 2018 a bude obsahovať úvodnú 20% bonusovú vrstvu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me