Čo je NEO?

NEO je jednou z najväčších platforiem založených na blockchaine na vytváranie a nasadzovanie decentralizovaných aplikácií (dApps). Ako je uvedené na jeho oficiálnom webovú stránku, projekt NEO si kladie za cieľ využiť technológiu distribuovanej účtovnej knihy (DLT) a digitálne identity na vytváranie a správu digitálnych aktív.

Podobným spôsobom ako iné vývojové platformy dApp umožňuje platforma NEO vývojárom písať inteligentné zmluvy s cieľom vytvoriť „inteligentnú ekonomiku“. Ako bolo vysvetlené vývojovým tímom spoločnosti NEO, inteligentná ekonomika umožňuje používateľom bezpečne spravovať svoje digitálne aktíva a digitálnu identitu tým, že ich spája s predprogramovanou obchodnou logikou, ktorá je umožnená prostredníctvom inteligentných zmlúv..  

NEO blockchain fungujúci v „stabilnej kapacite“ od posledných pár rokov

Kódová základňa platformy NEO, ktorú v roku 2014 založili vývojári blockchainu Hongfei Da a Erik Zhang, bola otvorená na zdroji Github v júni 2015. Prvá verzia mainnetu NEO bola uvedená na trh v októbri 2016.

Podľa jeho technického tímu NEO blockchain funguje v „stabilnej kapacite“ od posledných dvoch rokov. Jeho vývojári vytvorili infraštruktúru založenú na DLT, ktorá podporuje registráciu, prevod a obchodovanie s rôznymi typmi kryptomien. 

Zabezpečenie právnej ochrany vydávaním digitálnych certifikátov

Na zabezpečenie právnej ochrany digitálneho majetku v sieti NEO môžu používatelia vytvárať a vydávať digitálne certifikáty, ktoré slúžia na preukázanie vlastníctva. Aby sa vylúčila potreba tretích strán z procesu vyrovnania transakcií, využíva platforma NEO blockchain technológia na uľahčenie dôveryhodnej výmeny kryptomien decentralizovaným spôsobom.  

Účastníci siete NEO sú predovšetkým schopní nakupovať a predávať kryptomeny bez použitia výmenných služieb tretích strán – pretože platforma s povolenou technológiou DLT má svoju vlastnú zabudovanú funkciu porovnávania objednávok.. 

Nástroje platformy NEO pre vývojárov

Vývojári aplikácií zvyčajne dávajú prednosť vytvoreniu softvéru pre platformy, ktoré podporujú široko používané programovacie jazyky. Ako je uvedené na webových stránkach projektu NEO, môžu využívať softvéroví architekti NeoContract, ktorý podporuje niekoľko rôznych jazykov – vrátane Java, C # a Python.

Namiesto toho, aby ste sa museli učiť nový jazyk ako Pevnosť (používajú sa na písanie inteligentných zmlúv na ethereum) môžu vývojári NEO používať bezpečné a široko používané programovacie jazyky a vývojové prostredia (IDE). Navyše, virtuálny stroj NEO (NEO VM) bol údajne navrhnutý na dosiahnutie „teoreticky neobmedzenej škálovateľnosti“.

Použitie algoritmu tolerancie voči byzantskej poruche

NEO blockchain používa delegovaný konsenzusný algoritmus Byzantine Fault Tolerance (dBFT), ktorý je trochu podobný konsenzuálnemu protokolu proof-of-stake (PoS). Uzly validátora (transakcie) NEO dosahujú konsenzus prostredníctvom dBFT – čo zaisťuje konečnosť transakcií. 

Ako je vysvetlené v jeho technickej dokumentácii, mechanizmus konsenzu dBFT NEO blockchainu zaisťuje zachovanie „konečnosti a dostupnosti“ systému – za predpokladu, že byzantská chyba sa uskutoční iba na menej ako jednej tretine uzlov siete. 

Protokol Cross-Chain Interoperability and Anti-Quantum Crisis Solution od spoločnosti NEO

Protokol medzireťazovej interoperability NEO sa primárne používa na vykonávanie atómových swapov digitálnych aktív na svojej platforme. Namiesto toho, aby ste kryptomeny obchodovali centralizovane výmena, atómové swapy umožňujú používateľom vymieňať si rôzne kryptomeny priamo prostredníctvom transakcií mimo reťazca alebo prostredníctvom prevodov medzi dvoma nezávislými blockchain sieťami. 

Aby sa zabránilo tomu, aby existujúce kvantové počítače ohrozili platformu NEO, zabezpečili jej vývojári blockchainovú sieť pomocou sofistikovaných mriežková kryptografia-založené na podpisovaní a rôznych technikách šifrovania. 

Široká škála krypto peňaženiek

Ako plne blockchainový projekt s otvoreným zdrojom podporuje vývoj NEO skúsení vývojári aplikácií z celého sveta. V súčasnosti existuje najmenej dvadsať rôznych peňaženiek, ktoré umožňujú používateľom obchodovať s kryptomenou NEO. 

Výbery a vklady NEO v súčasnosti podporuje Peňaženka Cobo, ktorý uchováva súkromné ​​kľúče uložené v šifrovacom čipe „bankového stupňa“. Navyše existujú K dispozícii NEO peňaženky pre stolné, mobilné a webové rozhrania. Používatelia majú tiež možnosť uložiť svoje aktíva založené na NEO offline do chladiacich peňaženiek, ako je napríklad Ledger Blue.

Tím NEO spúšťa program EcoBoost v hodnote 100 miliónov dolárov 

14. mája 2019 Hongfei, generálny riaditeľ spoločnosti NEO Global Development (NGD), odhalené že bol spustený program EcoBoost v hodnote 100 miliónov dolárov s cieľom urýchliť rast a prijatie platformy NEO.

Podľa a príspevok v blogu Cieľom NGD na webovej stránke projektu NEO je získavať partnerov pre svoju iniciatívu EcoBoost. Jedným z hlavných cieľov programu EcoBoost je modernizácia existujúceho blockchainu NEO implementáciou najnovších špecifikácií uvedených v pláne NEO 3.0. 

NEO 3.0: Hlavná inovácia celého systému 

Ako poznamenal Zhang v januári 2019, môže celosystémová aktualizácia NEO 3.0 zahŕňať spustenie úplne novej blockchainovej siete a presun všetkých údajov zo súčasného reťazca do upgradovanej verzie. 

Ďalej potvrdzujeme, že NEO 3.0 bude aktivovaný budúci rok (v roku 2020), Zhang odhalené 14. marca 2019 (prostredníctvom Twitteru), že dBFT 2.0 – jeden z „najdôležitejších komponentov“ NEO 3.0 – bol vydaný ako NEO CLI v2.10.0. 

Počítačový programátor samouk (v tom čase) vysvetlil, že vývojári budú experimentovať s konsenzuálnym algoritmom dBFT na testovacej sieti NEO. Po fáze testovania by sa dBFT spustil na hlavnej sieti platformy. 4. júna 2019 komunita vývojárov NEO potvrdené že dBFT 2.0 bol vydaný na hlavnej sieti blockchainovej siete. 

Zdá sa, že blockchain NEO reagoval pozitívne na nový mechanizmus konsenzu, pretože jeho používatelia hlásili „vylepšené časy blokov“. 

Ekonomika duálnych tokenov spoločnosti NEO

V rozhovore s CryptoGlobe vo februári 2019 John deVadoss, prezident NGDS (organizácia zameraná na podporu neustáleho vývoja NEO), vysvetlil, že model platformy „dual token abstraction“ platformy umožňujúcej blockchain zahŕňa použitie dvoch rôznych tokenov (NEO a GAS) na stimulovanie používateľov k sieť. 

Maximálna ponuka NEO aj GAS bola algoritmicky obmedzená na 100 miliónov. Tokeny NEO predstavujú skutočné podiely na trhu kryptomeny a nie sú deliteľné. Medzitým sa dividendy akcionárom NEO rozdeľujú pomocou tokenov GAS. Hlasovacie práva na platforme NEO možno získať použitím tokenov GAS. 

Dôraz na súlad s predpismi

Zatiaľ čo Ethereum aj NEO umožňujú používateľom vytvárať a vydávať svoje vlastné digitálne tokeny, druhý vyžaduje, aby používatelia predložili dokumenty na overenie totožnosti. Po overení identity používateľa vstavaný softvérový systém platformy NEO priradí každému novému účtu jedinečnú digitálnu identitu.. 

Ako čínsky blockchainový projekt sa zakladatelia NEO zamerali na zabezpečenie toho, aby dodržiavali príslušné podmienky regulačné usmernenia. Koncom roku 2017 čínska vláda začala tvrdý zákrok proti podnikom súvisiacim s kryptomenami v krajine. Od tej doby čínske úrady pozorne sledujú transakcie spojené s kryptami kvôli veľkému počtu podvodov spojených s predajom verejných tokenov alebo počiatočnými ponukami mincí (ICO).

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me