Čo je peňaženka Calibra spoločnosti Facebook?

Globálny projekt kryptomeny spoločnosti Facebook, Váhy, je v čase písania tohto článku v počiatočnom štádiu vývoja. 18. júna 2019 vedenie americkej spoločnosti pre sociálne médiá potvrdilo, že jej mincovú iniciatívu Váh (LBR) podporí rastúci zoznam etablovaných akademických inštitúcií a ďalších popredných korporácií po celom svete.. 

Aj keď iniciatíva Facebooku už bola kritizovaný pretože v skutočnosti nejde o projekt kryptomeny alebo blockchainu, zakladatelia Váh sa stále agresívne posúvajú vpred – pretože majú v úmysle umožniť väčšie finančné začlenenie „opätovným objavením peňazí“.

Calibra sa registruje u FinCEN

S cieľom podporovať transakcie zahŕňajúce mince Libra kompatibilným spôsobom sa vývojári kryptomeny zamerajú na separáciu sociálnych a finančných údajov používateľov. Pre lepšiu správu finančných informácií zákazníkov bola založená jednotka známa ako Calibra.

Ako dcérska spoločnosť Facebooku bola spoločnosť Calibra zaregistrovaná v sieti Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN), kancelária ministerstva financií USA, ktorá monitoruje finančné transakcie s cieľom predchádzať nezákonným činnostiam, ako je financovanie terorizmu a pranie špinavých peňazí..

Obchodovanie v rámci váh prostredníctvom peňaženky Calibra

Ako je uvedené v záznamoch v registri, spoločnosti Calibra bola udelená licencia na podnikanie v oblasti peňažných služieb (MSB) a jej registračné číslo je 31000141265767. Podľa vedenia Facebooku umožní registrácia FinCEN spoločnosti ponúkať finančné služby prostredníctvom peňaženky Calibra v všetkých 50 štátov USA a deväť spoločenstiev a území.

Regulačné bol potrebný súhlas, pretože mince Váhy budú predstavovať peňažnú hodnotu, ktorú je možné zadržať a použiť pri transakciách prostredníctvom peňaženky Calibra. Ako je vysvetlené na jeho oficiálnych webových stránkach, peňaženka môže byť na väčšine smartfónov nainštalovaná ako samostatná aplikácia, čo znamená, že používatelia nebudú na používanie aplikácie Calibra potrebovať účet Facebook.. 

Používatelia služieb WhatsApp a Facebook Messenger môžu používať peňaženku Calibra

Používatelia WhatsApp a Facebook Messenger môžu predovšetkým používať peňaženku Calibra na rýchle a nákladovo efektívne prevody Váhy na mince. Aby mohli používatelia vkladať, môžu si doplniť peňaženky, čo zahŕňa prevod miestnych fiat peňazí na mince Váh. Bude tiež možné zvoliť miestnu fiat menu prevedením libier coinov na ich fiat ekvivalent.

Ako je vysvetlené na jeho webovej stránke, peňaženka Calibra bola vyvinutá špeciálne na podporu používateľov, ktorí sú teraz pripojení viac ako kedykoľvek predtým kvôli pokroku v komunikačných technológiách. Tvorcovia spoločnosti Calibra poznamenávajú, že majú v úmysle ponúknuť „prepojenú peňaženku pre prepojený svet“.

Zarábanie peňazí „lepšou prácou“ pre ľudí zo všetkých oblastí života

Podľa jeho vývojárov bola Calibra navrhnutá takým spôsobom, ktorý jej umožňuje prispôsobiť sa potrebám všetkých používateľov – bez ohľadu na ich finančné zázemie. Ako bolo vysvetlené, peňaženka Calibra sa použije na uľahčenie transakcií týkajúcich sa Kryptomena Váh čo „umožní lepšie fungovanie peňazí“ pre ľudí na celom svete.

Váhy založené transakcie uskutočňované prostredníctvom peňaženky Calibra budú ideálne na vykonávanie každodenných platieb vrátane vyrovnania účtov za služby a tiež pripočítania kreditu k mobilným telefónom. Tvorcovia spoločnosti Calibra tvrdia, že transakcie prostredníctvom ich peňaženky budú súkromné ​​a bezpečné.

Používatelia môžu dostať plnú náhradu za „zriedkavú udalosť“ podvodu 

V súlade s finančnými predpismi budú všetky účty Calibra overené vládnymi identifikátormi používateľov. Prostriedky používateľov budú údajne bezpečne uložené v peňaženke Calibra pomocou zabudovaných mechanizmov na zisťovanie podvodná činnosť (podobné tým, ktoré používajú banky). Aplikácia Calipra tiež umožní používateľom kontaktovať špecializovaný tím zákazníckej podpory (k dispozícii 24 hodín, 7 dní v týždni) v prípade, že majú akékoľvek otázky alebo potrebujú pomoc pomocou svojej peňaženky.

Ak používatelia stratia svoje prostriedky v dôsledku podvodu, budú mať nárok na vrátenie celej sumy, tvrdí web peňaženky Calibra. Tvorcovia spoločnosti Calibra majú v úmysle zachovať finančné súkromie používateľov tým, že neumožnia verejné zobrazenie transakčných aktivít účtu. 

Spustenie peňaženky Calibra v roku 2020

Podľa Redakcia Facebooku, bola pobočka Calibra založená 18. júna 2019 – s uvedeným cieľom poskytovať finančné služby, ktoré budú prístupné prostredníctvom siete Váh. Prvý produkt predstavený spoločnosťou Calibra je patentovaná peňaženka, ktorá sa má predstaviť na trh v roku 2020.

Dôvody pre zavedenie Calibry a Váh 

Ako sa zdôrazňuje v projekte kryptomeny Váh webovú stránku, miliardy ľudí na celom svete stále nemajú prístup k základným finančným službám. Príspevok na blogu redakcie Facebooku odhalil, že takmer polovica dospelej populácie na svete nemá aktívny (alebo použiteľný) bankový účet. Zdá sa, že ženy a menšinové skupiny sú ešte viac deprivované – pretože nemajú prístup k službám, ktoré by im umožňovali rovnakú účasť na globálnej ekonomike.

Približne 70% malých a stredných spoločností (MSP) tiež nemá prístup k finančným službám, ako je získanie úverového limitu, ktorý je potrebný pri vykonávaní určitých podnikania-súvisiace transakcie. Vývojári z Calibry navyše poukázali na to, že rozvojové krajiny prichádzajú každoročne o približne 25 miliárd dolárov, pretože ich migrujúcim pracovníkom sú účtované vysoké remitenčné poplatky za zasielanie peňazí späť domov.

Umožnenie väčšieho finančného začlenenia s Kalibrou a Váhami

Vývojári peňaženky Calibra predovšetkým tvrdia, že ich služby umožnia každému prístup k moderným finančným službám. Napríklad používatelia budú môcť posielať svoje Libra coiny takmer okamžite každému, kto vlastní „základný smartphone“ a má prístup k základnému internetovému pripojeniu.

Keďže pokračujúci vývoj spoločnosti Calibra pokračuje, jej tvorcovia sa snažia poskytnúť používateľom možnosť platiť za kávu jednoduchým naskenovaním kódu. Vývojári aplikácie tiež plánujú umožniť používateľom platiť za verejnú dopravu bez toho, aby museli nosiť hotovosť alebo platiť za metro pomocou svojej peňaženky Calibra. 

Vysvetlenia týkajúce sa finančných údajov a súkromia používateľov

Vedenie Facebooku tvrdí, že prijme nevyhnutné opatrenia na zabezpečenie finančného súkromia používateľov. „Okrem obmedzených prípadov“ nebudú osobné údaje používateľa a informácie o účte zdieľané s Facebookom ani s žiadnym iným subjektom – pokiaľ nebol získaný súhlas zákazníka.

Pri objasňovaní spôsobu správy údajov o zákazníkoch vývojári spoločnosti Calibra poznamenávajú, že súkromné ​​podrobnosti, ktoré patria používateľom peňaženky, Facebook nepoužije „na zlepšenie zacielenia reklamy“..

Calibra používa údaje z Facebooku

„Obmedzené“ údaje o zákazníkoch sa budú zdieľať iba v prípadoch, keď vedenie spoločnosti Calibra musí dodržiavať právne orgány alebo zaistiť bezpečnosť ľudí v prípade núdze. V súlade s platnými zákonmi bude spoločnosť Calibra údajne používať údaje zo serverov spoločnosti Facebook. 

Tieto informácie môžu byť použité na pomoc pri odhaľovaní a predchádzaní trestnej činnosti a tiež na vysokej úrovni bezpečnosť pre majiteľov účtov Calibra poznamenala redakcia Facebooku. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me