Čo je Tether (USDT), ako ho získať a ako ho uložiť

Bitcoinový dolár

Čo je Tether (USDT)? Ak vy, čitateľ, už dlhší čas interagujete s kryptomenami a aktívami – a najmä ak obchodujete s kryptomenami – užitočnosť stablecoinov je už teraz zjavná.

Pokiaľ nemusíte vymieňať svoje kryptomeny za skutočné fiat peniaze, stablecoiny vám umožňujú napodobniť funkciu hotovosti v krypto-vesmíre – konkrétne funkciu stability. A rovnako ako všetci milujeme krypto, stabilita je niečo, čo väčšina z nás potrebuje – a väčšina kryptomien je zreteľne nestabilná. 

A medzi stablecoinmi stojí Tether (alebo USDT), milovaný aj obávaný, stále väčší ako ktorýkoľvek iný stablecoin. Tether je tu už nejaký čas, prvý USDT bol „razený“ v roku 2014.

Tether toky sú podporované 1: 1 dolármi, ktoré zákazníci alebo investori vložili do svojich nákupov. Nemá vlastný blockchain, ale skôr funguje v skripte Bitcoinu ako mena druhej úrovne. Táto vrstva na vrchole bitcoinu sa nazýva Omni vrstva.

Vzťah Tetheru s odvetvím kryptomien by sa dal opísať ako trvale nejednoznačný. Aj keď sú najbežnejšie používané stablecoiny, špekulovalo sa o tom, že by Tether v skutočnosti nepodporoval ich vydávanie skutočnými dolármi od zákazníkov alebo investorov – že jednoducho tlačia peniaze! 

Celý blogy boli venovaní zhromažďovaniu podrobností o tejto údajne podvodnej operácii a mnohí špekulovali, že by Tether niekedy priniesť dole celý priemysel kryptomien.

Je to preto, lebo Tether a úzko prepojená burza Bitfinex – ktorí majú spoločné bankové vzťahy a správu – sa snažili udržať dlhodobý prístup k regulovanému bankovníctvu. V prvej polovici roku 2019 sa zdalo, že bankové dohody spoločnosti Tether to umožňujú stabilizovať – ale ktovie na ako dlho.

Tether’s Elastic Tether – Tether Premium

Počas najaktuálnejších hlavných bankových problémov spoločnosti Tether sa cena stablecoinu výrazne líšila od jej ocenenia 1: 1 USD až o päť percent. Toto poistné spôsobil, že bitcoiny spárované s USDT obchodovali o sto a viac dolárov viac ako bitcoiny spárované s USD, čo v tom čase spôsobilo na trhoch poriadny zmätok.

Z dôvodu možnosti takýchto cenových výkyvov je pravdepodobne dobrý nápad pri používaní Tetheru zostať ostražitý – najmä ak ho používate na dlhodobé skladovanie..

Ako to získať

Napriek všetkým týmto obavám sa Tether ešte nehrozila v ohnivom vraku. Ak ho teda chcete riskovať, postupujte takto.

Zďaleka najjednoduchší spôsob, ako získať USDT, je nákup na takmer akejkoľvek burze kryptomien, ktorú momentálne používate. Je takmer univerzálne dostupný na významných (a dokonca nie tak významných) burzách. Dá sa kúpiť ako s fiat menou, tak s mnohými kryptoasetmi.

Aj keď je Tether vystavený stále väčšiemu nárastu konkurencia z iných altcoinov – obidvoch centralizovaná a algoritmický – Tether bude takmer vždy k dispozícii.

Mnoho altcoinov obchoduje priamo s Tetherom, čo vedie k tomu, že tieto trhy sú likvidnejšie a volatilnejšie. Je to preto, že veľa obchodníkov a investorov drží Tether, aby sa udržali mimo trhov; a obchodovanie s Tetherom priamo za altcoin namiesto toho, aby ste museli vykonať ďalší krok nákupu bitcoinu alebo etheru, je výrazne jednoduchšie.

Priamo zo zdroja

Ďalším spôsobom, ako získať Tether, je nákup priamo od spoločnosti.

Väčšinou však nákup priamo od spoločnosti Tether platí pre tých, ktorí majú hlboké vrecká. Uplatnenie Tetheru za skutočné doláre nebolo dosť dlho k dispozícii. Koncom minulého roka bola služba obnovená – ale iba pre tých, ktorí majú minimálne 100 000 Tether tokeny.

Priame spojenie s bránou Tether vyžaduje úplnú registráciu (za poplatok) a predloženie KYC / AML. Ďalej sú to občania alebo obyvatelia USA premlčaný z používania oficiálnej brány Tetheru.

Ak napriek tomu chcete nakupovať priamo od spoločnosti Tether, postupujte takto:

1. časť – Vytvorte si účet na Tether.io

Krok 1: Kliknite tu prejsť na Tether.to

Krok 2: Kliknite na „Prihlásiť Se”Na vytvorenie účtu

Krok 3: Vyplňte svoje osobné údaje a kliknite na „Vytvoriť účet

Krok 4: Váš účet bude vytvorený. Aby ste ho mohli používať, musíte si aktivovať dvojfaktorové overenie, ktoré vášmu účtu tiež pridá ďalšiu vrstvu zabezpečenia. Kliknite na „Stránka zabezpečenia

Krok 5: Vyberte spôsob aktivácie 2-FA. Vyberieme „Google Authenticator

Krok 6: Naskenujte QR kód (1) alebo napíš kód (2) v aplikácii Google Authenticator

Krok 7: Dostanete kód (ktorý sa mení tak často). Zadajte kód a kliknite na „Povoliť

2-FA je teraz aktívny. Na prístup do svojho účtu budete potrebovať telefón, aby ste ho nestratili.

Krok 8: Teraz choďte na svoju e-mailovú adresu a kliknite na aktivačný odkaz odoslaný Tetherom

Váš e-mail bude potvrdený

2. časť – Overte svoju totožnosť

Ak chcete vložiť alebo vybrať USD, musíte najskôr prejsť procesom overenia

Krok 1: Kliknite "tvoje meno" v pravom hornom rohu

Krok 2: Kliknite "Overenie"

Krok 3: Vyberte si "Individuálne Overenie"

Krok 4: Teraz prejdite nadol. Prečítajte si zobrazené informácie, pretože to pomôže pri procese overenia

Krok 5: Kliknite "Pokračujte na individuálne overenie"

Krok 6: Vyplňte všetky zobrazené sekcie, aby ste svoj účet úplne ovládli. Kliknite "Začať" na začatie každej sekcie

3. časť – Odoslať / Prijať / Vybrať

Posielanie a prijímanie USDT je ​​celkom jednoduché. Dostanete adresu bitcoinovej peňaženky, ktorú môžete použiť na príjem prostriedkov USDT. Všetko, čo musíte urobiť, je ísť na "Pridať prostriedky":

Zobrazí sa vám adresa peňaženky, ktorú je možné použiť na príjem USDT alebo bitcoinov:

Ak chcete dostávať finančné prostriedky zo svojho bankového účtu, kliknite na ikonu "Fond z banky" a postupujte podľa zobrazených pokynov

Ak chcete poslať USDT alebo bitcoin, jednoducho choďte na "Pošlite prostriedky"

Potom jednoducho zadajte bitcoinovú adresu a sumu USDT, ktorú chcete poslať. 

Ak chcete previesť a poslať USDT na svoj bankový účet, kliknite na ikonu "Vyberte" a postupujte podľa zobrazených pokynov

Nakoniec môžete tiež previesť svoje BTC na USDT a naopak. Stačí kliknúť "Konvertovať" a postupujte podľa zobrazených pokynov

 

A je to! Teraz môžete USDT používať voľne. Pamätajte, že pri prevode USDT na USD a naopak musíte overiť svoj účet.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me