Budúcnosť bitcoinu a kryptomeny v Indii: Pravda zákazu RBI (aktualizované pre rok 2021)

Budúcnosť blockchainu & amp; Kryptomena v Indii

Aktuálny stav bitcoinu a kryptomeny v Indii:

  1. 4. apríla spôsobil Supremecourt protiústavný zákaz kryptomien RBI.
  2. Bitcoin a ďalšie kryptomeny nie sú v Indii zakázané.
  3. Teraz môžete nakupovať / predávať kryptomeny pomocou svojho indického bankového účtu.
  4. Bitcoin môžete stále používať na to, aby ste niekomu zaplatili alebo dostali peniaze. Rovnako ako každá platba P2P.
  5. Môžete si vybrať peniaze z bitcoinových výnosov na svoj bankový účet
  6. Mali by ste zverejniť svoje zisky bitcoinov na dani z príjmu a platiť dane ako každý iný príjem.

Ako sa to všetko začalo?

Predtým zdieľam míľnik bitcoinov a kryptomien v Indii, dovoľte mi povedať, kde sa začala zmätok?

Mnoho ľudí si myslí, že v Indii sú bitcoiny zakázané, čo nie je pravda.

Pravda je:

V apríli 2018 RBI nariadila subjektom regulovaným RBI (banky príkladov), aby s okamžitou platnosťou prestali obsluhovať jednotlivcov alebo podniky obchodujúce s virtuálnymi menami ako BTC alebo ETH alebo ich zúčtovať..

To bolo protiústavné, aby to urobila spoločnosť RBI, a to spôsobilo, že niektoré z najlepších indických búrz tej doby zatvorili svoj obchod alebo sa odsťahovali z Indie.

Niektoré z inovatívnych búrz ako Wazirx, BitBNS a niekoľko ďalších však dostali túto záležitosť k najvyššiemu súdu. Rozhodnutie súdu stále čaká, ale RBI jasne uviedla, že v Indii nezakázali kryptomenu.

Hlavná časová os histórie bitcoinovej Indie:

Prvý komentár Indie k bitcoinom prišiel v decembri 2013:

Vytváranie, obchodovanie alebo používanie VC vrátane bitcoinov ako platobného média nepovoľuje žiadna centrálna banka ani menový orgán. Neuvádza sa, že by príslušné subjekty na vykonávanie týchto činností získali regulačné schválenia, registrácie alebo oprávnenia.

Tlačová správa RBI

Ďalší komentár Indie k bitcoinom prišiel vo februári 2017:

Reserve Bank of India varovala používateľov, držiteľov a obchodníkov s virtuálnymi menami (VC) vrátane bitcoinov pred možnými finančnými, prevádzkovými, právnymi, bezpečnostnými a bezpečnostnými rizikami, ktorým sú vystavení..

Reserve Bank of India radí, že neposkytla nijakú licenciu / oprávnenie žiadnemu subjektu / spoločnosti na prevádzkovanie takýchto schém alebo na obchodovanie s bitcoinmi alebo inými virtuálnymi menami. Každý používateľ, držiteľ, investor, obchodník atď., Ktorý sa zaoberá virtuálnymi menami, tak bude robiť na svoje vlastné riziko.

Tlačová správa RBI

Ďalší komentár Indie k bitcoinom prišiel v decembri 2017:

Pozornosť verejnosti sa upriamuje na tlačovú správu vydanú Reserve Bank of India (RBI) z 24. decembra 2013, ktorá upozorňuje používateľov, držiteľov a obchodníkov s virtuálnymi menami (VC) vrátane bitcoinov na možné ekonomické, finančné, prevádzkové, právne, bezpečnostné riziká a riziká spojené s obchodovaním s takýmito VC.

Tlačová správa Vide z 1. februára 2017, RBI tiež objasnila, že neposkytla nijakú licenciu / oprávnenie žiadnemu subjektu / spoločnosti na prevádzkovanie takýchto schém alebo obchodovanie s bitcoinmi alebo inými VC.

V dôsledku významného prudkého nárastu ocenenia mnohých VC a rýchleho rastu počiatočných ponúk mincí (ICO) RBI opätovne pripomína obavy vyjadrené v predchádzajúcich tlačových správach.

Tlačová správa RBI

Február 2018: Vyhlásenie ministerstva financií z Indie

Napokon toto vyhlásenie ministra financií, ktoré bolo nesprávne interpretované na úplne novú úroveň.

Povedal:

Vláda nepovažuje kryptomeny “ako legálne tendre alebo mince“A prijme všetky opatrenia k vylúčiť použitie týchto kryptomien pri financovaní „nelegitímnych aktivít“ alebo časť platobného systému.

Čo ďalej znamenalo, že kryptomeny ako Bitcoin nie sú zakázané v Indii, ale indická vláda bude vedome brániť nezákonným činnostiam, ku ktorým dochádza prostredníctvom BTC alebo iných kryptomien, a to je podobné ako kontrola kontroly nezákonných činností v podmienkach USD alebo INR.

5. apríla 2018: Obežník RBI

„Rýchle zmeny v prostredí platobného priemyslu spolu s faktormi, ako je vznik súkromných digitálnych tokenov a rastúce náklady na správu fiat papierových / kovových peňazí, viedli centrálne banky po celom svete k tomu, aby preskúmali možnosť zavedenia fiat digitálnych mien. Zatiaľ čo sa do diskusie stále zapája veľa centrálnych bánk, vytvorila rezervná banka medzirezortnú skupinu, ktorá študovala a poskytovala pokyny týkajúce sa potreby a uskutočniteľnosti zavedenia digitálnej meny centrálnej banky. Správa bude predložená do konca júna 2018.

Technologické inovácie vrátane tých, ktoré sú podkladom pre virtuálne meny, majú potenciál zlepšiť efektívnosť a inkluzívnosť finančného systému. Virtuálne meny (VC), ktoré sa tiež rôzne označujú ako kryptomeny a kryptomeny, však okrem iného vyvolávajú obavy z ochrany spotrebiteľa, integrity trhu a prania špinavých peňazí..

Reserve Bank opakovane upozorňovala používateľov, držiteľov a obchodníkov s virtuálnymi menami vrátane bitcoinov na rôzne riziká spojené s obchodovaním s týmito virtuálnymi menami. Vzhľadom na súvisiace riziká sa rozhodlo, že s okamžitou platnosťou nebudú subjekty regulované RBI obchodovať s nijakými fyzickými alebo právnickými osobami zaoberajúcimi sa alebo vysporiadavajúcimi s VC ani s nimi poskytovať služby. Regulované subjekty, ktoré už také služby poskytujú, ukončia vzťah v stanovenom čase. Obežník sa v tejto súvislosti vydáva osobitne.

“(Zdroj)

21. januára 2020: RBI potvrdzuje, že kryptomena nie je v Indii zakázaná

Počas pojednávania na najvyššom súde RBI odpovedala (Ako povedal právny zástupca pre internetovú a mobilnú asociáciu v Indii (IAMAI) Ashim Sood)

Indická rezervná banka uviedla, že nezakázala kryptomeny ako bitcoin v Indii, ale iba obmedzila regulované subjekty, ako sú banky, pred rizikami spojenými s obchodovaním s týmito virtuálnymi nástrojmi..

4. marca 2020:

Supremecourt legalizoval obchodovanie s bitcoinmi a kryptami a zákaz RBI považoval za protiústavný.

Silná reakcia komunity kryptoindickej spoločnosti po oznámení RBI z apríla 2018:

Oznámenie RBI z apríla 2018 prinieslo mnoho silných reakcií indickej krypto komunity. Mnoho mediálnych domov verilo, že išlo o zákaz. Na vyhlásenie odpovedalo veľa výmen a významných osobností:

1. WazirX:

Odkaz na oficiálne vyhlásenie

2. PocketBits

3. Bitbns

4. Coinome

Spoločnosť Coinome práve zverejnila vyhlásenie

Podľa ich aktivity na Twitteri sa tiež zdá, že by v budúcnosti mohli úplne odstrániť INR a umožniť používateľom obchodovať pomocou krypto-krypto párov.

Teraz žijeme s ďalšími štyrmi kryptokryptovými trhmi! Coinome uvoľňuje trhy BCH / BTC, ZEC / BTC, DASH / BTC a BTG / BTC. Šťastné obchodovanie &# 128578;#BCH #ZEC # DASH #BTG # BTC #bitcoin #BitcoinIndia #coinome # kryptomena # KryptomenaNews # kryptomena # Krypto #Blockchain https://t.co/SlHaMnpKM7

– Coinome (@CoinomeOfficial) 6. apríla 2018

5. BuyUCoin

6. CoinSecure

7. ZebPay

8. UnoCoin

Poznámka: Niektoré z vyššie uvedených búrz boli odvtedy vypnuté.

Pohybujúce sa na…

Reč je o budúcnosti blockchainu & Kryptomena v Indii

Tu by som chcel prediskutovať dôsledky tohto kroku indickej vlády a tiež to, ako by sa mohol scenár odohrať v najbližších dňoch / týždňoch, ako aj z dlhodobého hľadiska.

Uznávame, že otázka regulácie bitcoinov a kryptomien bola vzhľadom na jej decentralizovanú povahu pretrvávajúcim a bolestivým problémom. Súcitíme so skutočnosťou, že to vláda urobila na ochranu indických spotrebiteľov, ktorí sú skôr ignoranti a často nemajú dostatočné vzdelanie týkajúce sa mnohých zjavných podvodov MLM týkajúcich sa kryptomeny. Klasickým príkladom je jeden z Amit Bhardwaj ktorí podvádzali Indov, ako aj ďalších ľudí po celom svete.

Myslíte si však, že reakcia RBI je oprávnená?

Ak sa ma spýtaš, Č!

Namiesto toho by sa mali nad tým zamyslieť skôr, ako urobia taký extrémny krok, aby obhájili inováciu okolo kryptomien a blockchainu.

Môžete namietať, že to zastaví nezverejnené investície do kryptomien a tiež paralyzuje pranie špinavých peňazí prostredníctvom kryptomien..

Ak však existuje technický človek, ktorý sa chce dostať do blockchainu, najjednoduchšie pre neho bude mať skúsenosti z prvej ruky s obchodovaním s menami podobnými BTC alebo ETH prostredníctvom búrz v Indii..

Ale keď vláda urobí niečo také, zabíja to zvedavosť technika a bráni mu v tom, aby sa k tejto technológii.

Je to ako zabiť nepatrný blockchain alebo kryptotrh Indie vlastnými rukami.

A ak to nestačí, RBI tvrdí, že uvedú svoju vlastnú verziu centralizovaného digitálneho INR na zadnej strane tej istej technológie, t. J. Blockchainu, ktorého rast hrozia svojimi vlastnými činmi. A dokonca to naznačuje, že vláda nebola schopná správne regulovať decentralizované kryptomeny, čo ich prinútilo urobiť tento extrémny krok.

Ale to je buď úmyselné pokrytectvo, alebo len ignorácia skutočnosti, že „Blockchain sa stal blockchainom, pretože ho zaviedol Bitcoin“.

A je to pravda, pretože som pevne presvedčený, že zníženie vystavenia kryptomenám ako BTC alebo ETH bude mať za následok rast Indie v globálnom blockchaine a krypto priestore.

To neznamená, že podporujem kryptomeny. Je potrebné ich zastaviť, ale to sa môže stať iba prostredníctvom riadneho vzdelávania. Zastaviť rast mnohých, pretože len málo ich zneužíva, nie je správna vec.

Poučenie sa zo zákazu bitcoinov v iných krajinách (plus dobré nariadenia)

India nie je novým kandidátom v zozname krajín, ktoré zakazujú bitcoiny alebo iné kryptomeny. Je to v skutočnosti 8. krajina, ktorá tak urobila.

Čína, ako všetci vieme, začali v poslednom štvrťroku 2017 zakročiť proti kryptomenovým burzám a ICO. A podľa scenára v Číne sú bitcoiny a kryptomenové burzy úplne zakázané, pretože čínska vláda vydala podobnú správu čínskym bankám, aby sa zbalili ich služby pre jednotlivcov alebo firmy súvisiace s kryptomenami.

Výsledkom je veľa veľkých búrz utiekli z Číny hľadať útočisko inde keďže existuje veľa rajov kryptomien. Niektoré z týchto veľkých búrz boli BTCC Čína, Huobi a OKCoin atď.

To však nezastavilo investorov ani inovátorov, aby sa mohli hrať s kryptomenami alebo ich nakupovať / predávať. Došlo k veľkému úderu pre celkový kryptotrh, ale existujú alternatívy, ktoré prekvitajú. (O týchto alternatívach si povieme ďalej v článku z pohľadu Indie).

Južná Kórea sprísnil svoj zákon, ale urobil žiadny zámer zakázať alebo potlačiť kryptomenu (trh). Namiesto toho, ak ste a vládny úradník v Kórei, máte zakázaný vstup do obchodov HODLing alebo v prípade zlyhania kryptomien, za ktoré môžete čeliť disciplinárnym poplatkom.

V ďalších správach:

Netreba dodávať, že krajiny ako Japonsko, USA, Kórea a Austrália, ktoré boli pri vytváraní pravidiel a predpisov mimoriadne opatrné, skutočne rastú v krypto a blockchainovom priestore.

Musíme sa pozrieť na krajiny podobné Číne a teraz Indii, aby sme pochopili dôsledky z odvrátenej strany.

Rovnako ako Čína, aj India môže byť svedkom:

1. Obrovský rozmach mimoburzových obchodov (OTC) prostredníctvom služieb ako LocalBitcoins. Podobná vec sa stala v Číne, keď čínska vláda zakázala krypty v ich krajine.

Objemy obchodov po zavedení zákazu vyskočili z 38 miliónov CNY (september 2017, v čase zákazu) na 266 miliónov CNY (január 2018, keď burzy utiekli z Číny). Presvedčiť sa o tom môžete v grafe LocalBitcoins nižšie.

@LocalBitcoins objem obchodov exploduje v # Čína ako výmeny “ #Bitcoin odstúpenie pri prestávke @YourBTCC @cnLedger @BambouClub @bitcoinist pic.twitter.com/0RDgvC9rhB

– hodlor (@hodlornaut) 13. februára 2017

2. Uvidíte tiež značný nárast v offline obchodovaní peer-to-peer. Nie som si istý, aké úspešné to bude pre ľudí, ktorí chcú kúpiť / predať značné množstvo BTC. Jedna vec je však istá, že sa tak stane a bude sa na nej dobre rozvíjať obrovský podzemný trh.

Dokážeš to poraziť? Nie naozaj!

3. India zostane pozadu v závode blockchainu a kryptotechniky, ako sa to stalo počas boom dot-com. Mnoho Indov, ktorým sa technologické prostredie Indie nezdalo také priaznivé, sa nakoniec presunulo do krajín ako USA alebo Kanada, čo viedlo k obrovským Odtok mozgu z Indie. Zvyšok je história.

A to môže platiť o to viac pre úspešné burzové podniky, pretože sa môžu ľahko presunúť do krajín ako Singapur, Hongkong alebo Malta a odtiaľ slúžiť zákazníkom rovnako ako Čínske burzy áno. Ale budeme to my, Indovia, ktorí zostaneme pozadu a zbavíme sa účasti na tejto revolúcii.

4. A aby som nezabudol, tento krok indickej vlády vydesí mnohých nováčikov, ktorí nedávno vstúpili na kryptotrh, pretože nie je jasné, čo sa deje okolo.

Výsledok:

Rozlúčia sa s trhom a už sa nikdy nevrátia kvôli hrozbe FUD a neistoty kvôli hrozbe ich dlhodobého rastu. Celá nová generácia, 65% mileniálov, v Indii bude mimo ekosystému, ktorý je podporovaný krajinami mimo.

5. A nakoniec, ľudia, ktorí chcú pokračovať, tak urobia aj napriek tomu, že vláda kryptomeny zakazuje alebo ich nepodporuje. Ľudia, ktorí si doprajú podvody, nezmenia cestu a pokračovať budú aj tí, ktorí si chcú zarobiť len peniaze. Napríklad v súčasnosti sú ceny bitcoinov v Indii o 1000 až 900 dolárov nižšie ako na medzinárodnom trhu, takže je možné túto arbitrážnu príležitosť ľahko využiť nakoniec napriek tomu, čo vláda povie..

Vidíte, že ľudia nakoniec urobia to, čo považujú za správne pre seba, a preto si myslím, že by to vláda nemala zastaviť, ak to nebudú vedieť správne regulovať, pretože to bude aj tak z dlhodobého hľadiska neúčinné..

Ďalšie pravdepodobné scenáre pre budúcnosť indického kryptotrhu

Vláda môže obnoviť svoj postoj k krypto a možno bude chcieť urobiť inteligentnejší krok reguláciou kryptoburzy prostredníctvom licencií. To tiež pomôže pri obnove.

Z pohľadu investorov, ak nedržíte množstvo bitcoinov, je to pravdepodobne Ok držať sa ich a PODRŽIŤ to až do konca. Samozrejme, v tomto prípade HODLingu rešpektujte svoju chuť k riziku.

Môžete tiež zvážiť presunutie svojho kryptobiznisu mimo Indie. Aj keď ste obchodníkom, stále môžete zvážiť opeanizáciu firmy v krajine, ako je Singapur, Malta a USA, ktoré tu sedia v Indii. Pretože tieto krajiny majú jasnú reguláciu, nebude to pre vás problém. Presuňte sa ďalej, môžete priniesť peniaze do Indie, zaplatiť daň z príjmu a zvyšok peňazí si užiť žiť vysnívaný život. Existuje niekoľko ďalších podobných riešení, ktoré môžete využiť bez toho, aby ste porušili akýkoľvek zákon alebo porušili pokyny RBI.

To by nemal byť problém. 

A ak sa ma spýtate, nikdy som neinvestoval viac, ako som si mohol dovoliť stratiť, takže budem HODLING svojim malým kúskom, pretože som dlhodobo býčí na BTC.

Podľa svojej jedinečnej podmienky však dôkladne zvážte, čo je potrebné s vašimi investíciami do kryptomeny urobiť.

V nasledujúcej časti s komentármi môžete diskutovať o tom, aké môžu mať dlhodobé a krátkodobé dôsledky tento krok RBI.

Sledujte tiež tento priestor na CoinSutre a sledujte túto situáciu, aby ste boli informovaní o najnovších udalostiach.

Adios!

Aktualizácia: Kryptomena je predmetom Najvyššieho súdu Indie a od RBI došlo k niekoľkým zaujímavým vyhláseniam o zákaze kryptomeny. Nižšie je uvedený súhrn:

#RBI podal Counter Affidavit na Najvyšší súd a uviedol veľa zaujímavých vecí:

Úplný zákaz používania videorekordérov neexistuje.

RBI nie proti Blockchainu.

RBI si pred vydaním obežníka urobila domácu úlohu.

A mnoho ďalších…

Kompletnú analýzu si môžete pozrieť tu https://t.co/bFE88ikdsc

– Crypto Kanoon (@cryptokanoon) 16. septembra 2018

Skontrolujte tiež:

  • Najlepšie spôsoby, ako zarobiť peniaze z kryptomien
  • Ako začať investovať do bitcoinov – Sprievodca pre začiatočníkov

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me