Kreditné karty na kryptomenu: nové možnosti pre zajtrajší finančný priemysel

Vo svete digitálnych financií sa kreditné karty na kryptomenu alebo „kryptokreditné karty“ stávajú populárnym spôsobom, ako zabezpečiť, aby boli aktíva v kryptomene univerzálne. Tieto karty zmenia spôsob, akým sa pozeráme na narábanie s peniazmi.

Ale čo to je a prečo sú práve teraz horúce?

Kreditné karty na kryptomenu sú v podstate reprezentácie (vo forme karty) finančných dohôd krytých aktívami v kryptomene. Spoliehajú sa na transparentnosť kryptomien a tokenov a schopnosť zefektívniť najrôznejšie finančné procesy.

V prípade, že tradičné kreditné karty sú kryté vašim úverovým ratingom a zložitým upisovaním z banky, kryptokreditné karty sú kryté vašimi kryptomenami. Svojím spôsobom tento druh riešenia rieši dva problémy naraz: po prvé, nezabezpečené pôžičky sú zvyčajne rizikovejšie. Po druhé, pred týmto typom inovácie bolo niekedy ťažké minúť kryptomeny.

Počiatky krypto kreditnej karty

Pred niekoľkými rokmi sa kryptomeny zdali oveľa novšie a exotickejšie, ako sa javia teraz. Držitelia často nemali ľahkú možnosť previesť bitcoin alebo inú kryptomenu na použiteľnú hotovosť. Museli ísť na konkrétnu platformu a previesť kryptomenu na fiat fondy, čím zlikvidovali svoj podiel.

Potom vo fintech komunite pokračovala žiarovka a ľudia si uvedomili, že pri správnom nastavení overovania a pokroku v peňaženke možno kryptomeny použiť na elimináciu potreby schvaľovacích procesov náročných na prácu. Zároveň sa vo finančnom svete diali dva hlavné vývojové trendy – decentralizované financovanie a tokenizované aktíva.

Decentralizované financovanie je myšlienka, že môžete použiť decentralizované aktíva kryptomeny na generovanie najrôznejších finančných dohôd. Tokenizácia aktív sa opiera o podobnú myšlienku – myšlienku, že tradičné aktívum, či už sú to nekryté peniaze alebo nehnuteľnosti alebo čokoľvek iné, môže byť presne znázornené inteligentnou zmluvou o kryptomene alebo tokenom v určitej podobe.

Z tohto dôvodu sa zrodila kreditná karta na kryptomenu, ktorá umožňuje rýchly a ľahký prístup k likvidite priaznivej pre fiat prostredníctvom ľahkej verifikácie kryptoaktív..

Výhody kreditných kariet na kryptomenu

Najväčšou celkovou výhodou kryptokreditných kariet je to, že uľahčujú a urýchľujú napríklad uzatváranie úverov a zarábanie úrokov. Všetky druhy zátarasov, z ktorých mnohé zahŕňajú vyššie uvedený druh upisovania, sú vylúčené. Šetrí čas a šetrí papier. A atrament.

V tradičných pôžičkách a pôžičkách veľa tvrdej práce, ktorú finančné spoločnosti vykonávajú, spočíva v overení majetku a presunutí overených peňazí do rôznych bankovníc. Vďaka kryptokreditným kartám je to všetko zbytočné. Mnohé z týchto kariet majú funkcie zarábania založené na vytyčovanie, najmodernejší proces overovania a ľahké úverové funkcie pre okamžité zaistenie úverov.

Ďalšou významnou výhodou krypto kreditných kariet sú nízke poplatky. Pretože karta je zabezpečená kryptografiou, opäť neexistuje takmer žiadna z vysokých úrokových sadzieb bežných kreditných kariet. Kryptomeny sú tiež jedinečné v tom, že ponúkajú nízke medzinárodné poplatky za konverziu pre ľudí, ktorí utrácajú na cestách v rôznych fiat menách po celom svete.

Ďalšia veľká výhoda krypto kreditných kariet si zaslúži určitú pozornosť, pretože je cenná pre mnohých spotrebiteľov. Odmeny v hotovosti a refundácia predplatného sú vzrušujúcou súčasťou držania jednej z týchto kariet v peňaženke. Od zábavy po cestovanie dostanú držitelia kariet ľahký cashback a výhody prostredníctvom procesu kryptoverifikácie.

Niektoré špičkové krypto karty

Rôzne populárne kryptokreditné karty sú nastavené inak, aby mohli robiť rôzne veci. Napríklad, Nexo urobilo svoje kosti na schopnosti kryptomeny zabezpečenej okamžitej pôžičky až do výšky 2 miliónov dolárov s celým radom kryptomien. Ostatné ponuky ako Monolit a BlockCard ponúkajú svoje vlastné nízke poplatky a výhody a ďalšie atraktívne funkcie.

Potom je tu Karta Crypto.com MCO Visa  to sa v tomto priemysle skutočne otáča.

Kreditná karta MCO na Crypto.com obsahuje všetko, o čom sme hovorili vyššie, a ešte viac – napríklad má automatické cashback predplatného pre Netflix a Amazon Prime, ako aj populárny hudobný engine Spotify. Má podobné funkcie pre Expedia aj AirBnB, takže vaše lety a dovolenkové domy vám tiež pomôžu zaznamenať hodnotové body.

Ďalšou dôležitou vecou, ​​ktorú Crypto.com v tejto oblasti urobil, je inovácia spôsobu fungovania tokenovaných aktív. Bolo to zrejmé z výmenného programu MCO spoločnosti.

Crypto.com pôvodne používalo svoje monacké tokeny pre hodnotu „MCO“. Potom sa však narodil token CRO a spoločnosť zistila, že je jednoduchšie denominovať hodnotu v CRO.

Prečo je to dôležité? Pretože ukazuje, aké ľahké je, so správnou technikou a dohľadom, zmeniť stratégie tokenizovaných aktív a vylepšiť finančné platformy. Nič z toho nebolo možné ani pred 20 alebo 30 rokmi, a to kvôli všetkým rýchlym inováciám v oblasti digitálneho financovania. Samotný blockchain odštartoval vývoj úplne nového finančného ekosystému a stále vidíme, ako sa rozvinie jeho potenciál.

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me