Insider: Krypto-startupový kruh zameraný na získanie 250 miliónov dolárov

Po krátkom zvážení obchodnej aktivity kryptotrhu je viac ako zrejmé, že počet investorov spolu s prideleným kapitálom v priebehu roka 2018 hromadne kapituloval. Niektorí dokonca tvrdia, že bitcoin sa odklonil od hlavného prúdu vedomia a potenciálne by mohol byť na posledných nohách.

V tomto prípade Chris Burniske, partner spoločnosti Placeholder Ventures, raz vysvetlil, že dni „kryptomena“ a „blockchain“ boli ošúchané po celom mainstreamovom médiu, keďže CoinMarketCap sedel otvorene na smartfónoch a notebookoch miliónov po celom svete, sú už dávno preč..

V skutočnosti je pravdepodobné, že retailoví investori, vrátane vás a mňa, odstránili CoinMarketCap z ich zoznamu záložiek, vyčistili prístupové kódy k ich účtom Coinbase a Binance a nesledovali najexcentrických komentátorov kryptomeny na Twitteri.

Avšak začínajúce podniky podporujúce tento začínajúci ekosystém naďalej vyvíjali svoju najlepšiu stopu. Pravdepodobnosť môže byť proti nim, ale stále sa všemožne snažia uspieť.

Nepolapiteľný šek 250 miliónov dolárov

Podľa an exkluzívna správa z obchodného mediálneho zdroja The Information, ktorý citoval osobu oboznámenú s exkluzívnymi informáciami, chce Circle získať deväťciferný šek na časť jeho vlastného imania a dlhu. Insiders pre outlet uviedol, že svetovo preslávený startup kryptomien podporovaný elektrárňou Wall Street Goldman Sachs hľadá v tomto poslednom kole 250 miliónov dolárov, ktoré zostávajú pre verejnosť neohlásené. Aj keď je to nepotvrdený rozhovor, analytici tvrdia, že táto dohoda je pravdepodobnejšia v praxi. V rozhovore technologický podnikateľ Jeremy Allaire zo spoločnosti poznamenal, že jeho spoločnosť hľadá alternatívne štruktúry na zvyšovanie kapitálu.

Krypto-startupový kruh hľadajúci 250 miliónov dolárov na nové financovanie https://t.co/dgmUT3EkbB cez @Informácie

– Jon Victor (@jon_victor_) 2. marca 2019

Ak spoločnosť Circle, ktorá vlastní populárnu burzu Poloniex zameranú na retailových investorov, uspeje v tomto domnelom kole, zdvojnásobila by objem rizikového financovania, ktoré získala za viacročnú životnosť. Pre tých, ktorí sa nachádzajú mimo spoločnosti, spoločnosť pod vedením Allaire už získala 246 miliónov dolárov od investorov ako Goldman, čínsky Baidu v ťažkej váhe, IDG Capital a ťažobný gigant Bitcoin Bitmain (popredný svetový producent ASIC).

Zatiaľ čo spoločnosť mala v minulom roku hodnotu 3 miliárd dolárov, čo je len necelá polovica z 8 miliárd hodnotení konkurenčnej spoločnosti Coinbase, nie je jasné, ako sa toto deväťciferné kolo formuje. Ak vezmeme do úvahy anekdotické dôkazy, dalo by sa spravodlivo predpokladať, že spoločnosti došlo k drastickému poklesu súkromného ocenenia. V skutočnosti na a správa od The Block boli akcie spoločnosti so sídlom v Massachusetts ponúkané tento rok v januári na webe private equity za 3,8 dolára, čo drasticky pokleslo z ich minuloročného zhodnotenia 16,23 dolára na akciu. Cena akcie 3,8 USD by znamenala, že spoločnosť je v očiach investorov ohodnotená na 705 miliónov USD.

Čo sa chystá na kruh?

Aj keď kolaps ceny bitcoinu môžu mať všetci, okrem najoddanejších investorov a držiteľov, niektorí tvrdia, že pre spoločnosť so sídlom v Bostone je toho veľa. Len pred ôsmimi týždňami zverejnili Sean Neville a Jeremy Allaire svoje členenie na rok 2018, v ktorom vysvetlili, ako sa v minulom roku správalo k spoločnosti Circle a ako sa chcú zamerať na rok 2019. Stručne povedané, čísla a obchodný vývoj boli dosť pôsobivé. Tu je krátke rozdelenie.

  • Poloniex pridal množstvo populárnych digitálnych prostriedkov, medzi ktoré patria EOS, Quantum, Token základnej pozornosti, Status, Kyber, LOOM, FOAM, MANA, Bancor a USDC. Tento aspekt Circle tiež vyradil niekoľko projektov, najmä tých, ktoré boli v zlom stave.
  • Spoločnosť Circle predstavila spoločnosť Invest, ktorá poskytla maloobchodným hráčom bezproblémové skúsenosti s investovaním do kryptomeny. 30% všetkých nákupov na burze sa opakuje, čo znamená, že investori sa snažia nasávať peniaze do tohto priestoru na dlhé vzdialenosti.
  • Circle Trade, pobočka startupu v rámci startupu, zobchodovala v roku 2018 nominálny objem 24 miliárd dolárov, pričom väčšina obchodných požiadaviek prichádzala od inštitucionálnych hráčov. Tento objem bol vykonaný v rámci 10 000 obchodov, 600 protistrán a v 36 rôznych kryptomenách.
  • Spoločnosť uviedla na trh americký dolár (USDC) v spolupráci s Coinbase. USDC sa rýchlo ukazuje ako životaschopný stablecoin.

Bude kryptoštartovanie úspešné? 

To je otázka, ktorá zostane na mysli každého. Will Circle bude schopný zabezpečiť tak veľkú sumu kapitálu, najmä so zreteľom na súčasné trhové podmienky?

Niektorí tvrdia, že odpoveď môže byť áno, tu je dôvod.

Výskum dokončený publikáciou o kryptoanalýze Diar nedávno potvrdil, že zatiaľ čo nevýrazný (podhodnotený) výkon ceny bitcoinu odradil všetkých obchodníkov, ale aj tých najzaujímavejších, rizikové skupiny a skupiny investorov podobného kalibru držali svoje príslovečné pedále k metalu.

V najnovšom vydaní spravodajcu tejto publikácie bolo vysvetlené, že zatiaľ čo rok 2018 bol „krvavým kúpeľom pre kryptomeny“, to, čo Diar považoval za „operácie vedené blockchainom“, zabezpečilo v minulom roku fiatické investície v hodnote 1,6 miliárd dolárov.

Diar tvrdí, že odkedy sa podiely v startupoch kryptomeny stali životaschopným investičným prostriedkom, bolo do týchto príležitostí nasávaných 5 miliárd dolárov – čo je prinajmenšom malá suma. Je zaujímavé, že suma 1,6 miliárd dolárov, ktorú kryptomena vojnovej truhly priniesla v roku 2018, sa primárne týkala skôr obchodnej infraštruktúry než blokových projektov sama o sebe.

Coinbase, Circle, Kraken, traja významní americkí poskytovatelia služieb kryptomeny, zhromaždili 500 miliónov dolárov kolektívne aj „dlho po prasknutí bubliny“. Spoločnosť Bakkt a jej konkurenti v spoločnostiach ErisX a SeedCX tiež zabezpečili stovky miliónov, toľko ľudí, vrátane Fundstrat Global Advisors, tvrdí, že správne regulované, priateľské k inštitúciám a mnohostranné fiat on-ramps a off-ramps je v súčasnosti niečo obmedzujúce. tento priestor.

Pokiaľ teda Circle bude nasledovať trend, ktorý stanovila minulý rok, vyvrhnutím nevyslovených pravidiel medvedieho trhu existuje šanca, že by mohla získať 250 miliónov dolárov, alebo aspoň statnú časť tejto sumy.

Titulný obrázok s láskavým dovolením Sharon Mccutcheon Via Unsplash

TweetZdieľať3zdieľamWhatsApp

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me