Recenzia BitMEX: Je to v roku 2021 stále bezpečné? (Pred registráciou sa neprihlasujte)

Dôležitá aktualizácia:

V októbri 2019 spoločnosť Bitmex urobila chybu odhalením všetkých e-mailov svojich registrovaných používateľov. To ohrozí bezpečnosť a súkromie všetkých týchto používateľov. Tento druh nesprávneho riadenia je vo svete kryptomien poháňaných bezpečnosťou nešťastnou udalosťou.

Lepšie je vám používať nižšie uvedené webové stránky, ktoré sú z hľadiska prevádzky a bezpečnosti lepšie ako Bitmex:

 • ByBit
 • Deribit
 • Binance futures

Okolo burzy kryptomien BitMEX došlo k poriadnemu zmätku.

 • Čo to robí?
 • V čom sa líši BitMEX?

Až tak, že aj hráči majú radi CoinMarketCap zaradili to nesprávne, čím vzbudzujú viac zmätku.

To sa však očakáva, pretože v kryptosfére je len veľmi málo ľudí, ktorí úplne chápu fungovanie burzy BitMEX.

Navyše ma nudilo čítať zmätené, opakujúce sa a komplikované vysvetlenia toho istého. Takže dnes som sa rozhodol nezaujato prehodnotiť výmenu BitMEX a povedať vám o nej všetko, na čom záleží.

V tejto dnešnej recenzii sa dotkneme toho, čo je BitMEX, čo ponúka a pre koho je určený.

Čo je to BitMEX?

BitMEX znamená Bitcoin Mercantile Exchange. Jedná sa o obchodnú platformu typu peer-to-peer, ktorá ponúka pákové kontrakty, ktoré sa nakupujú a predávajú v bitcoinoch.

Nejasné?

No bol som tam. Ale potom som sa dozvedel o kontraktoch využívajúcich pákový efekt, obchodovaní s maržami a derivátoch.

Obchodovanie s maržou aka pákové obchodovanie je termín používaný na obchodných trhoch. Trh s derivátmi je ďalšou formou obchodného trhu.

BitMEX je trh s derivátmi pre kryptomeny. Čo znamená derivát:

Derivát je nástroj, ktorého hodnota je odvodená od hodnoty jedného alebo viacerých podkladových aktív, ktorými môžu byť komodity, drahé kovy, mena, dlhopisy, akcie, akciové indexy atď. Štyrmi najbežnejšími príkladmi derivátových nástrojov sú forwardy, futures, Možnosti a Zameniť. (Zdroj-www.bseindia.com)

Tu v BitMEX sa krypto derivátové nástroje nakupujú a predávajú za účelom maržového obchodovania. Obchodovanie s maržou je:

Akt požičania ďalších peňazí alebo kryptomeny využitím množstva kryptomien, ktoré už vlastníte, na nákup ďalších kryptomien.

Uvediem príklad:

Predpokladajme, že chcete investovať 2 000 dolárov v BTC, ale máte iba 1 000 dolárov. Ak si teraz chcete pripočítať ďalších 1 000 dolárov, požičiate si ich s maržou 2: 1 (to znamená, že za každý dolár, ktorý máte, získate jeden dolár na investovanie. To je pákový efekt alebo extra marža).

Zjednodušene povedané, BitMEX je burza, ktorá kombinuje obchodovanie s maržami a deriváty kryptomien pre obchodníkov s kryptomenami.

Dúfam, že to má teraz zmysel!

Ak nie, odporúčam vám, aby ste s BitMEXom nezačali, pretože obchodovanie s maržami môže byť pre vaše finančné zdravie nebezpečné a samovražedné, ak nebude vykonané správne. To isté som zdôraznil aj v tejto podrobnej príručke o obchodovaní s maržami: Čo je to Margin Trading in CryptoCurrency: Learn how to Started.

Ak sa to však urobí správne, môže to byť veľmi prínosné.

V skratke, skutočné BTC neobchodujete za USD alebo iné kryptomeny ale obchodujte skutočné BTC za bitcoiny & altcoin kontrakty, ktoré odvodzujú jeho hodnotu od skutočných BTC & altcoinové aktíva. Tieto zmluvy sú zavolal deriváty. O druhoch zmlúv si povieme ďalej v tomto článku.

Poznámka: Trh BTC / USD na BitMEX je trh s derivátmi, NIE spotové obchodovanie s bitcoinmi.

Tím BitMEX

Tím tvoria skúsení vývojári, ekonómovia a obchodníci s vysokofrekvenčnými algoritmami, čo z neho robí spoľahlivý produkt.

Tím BitMEX

BitMEX je v úplnom vlastníctve spoločnosti HDR Global Trading Limited. Spoločnosť HDR Global Trading Limited (ďalej len BitMEX) bola založená na základe zákona o obchodných spoločnostiach z roku 1994 Seychelskej republiky a odteraz pôsobí z Hongkongu..

Typy zmlúv dostupné na BitMEX

 • Tradičné zmluvy alebo futures: Tradičný futures kontrakt je derivátový produkt a je dohodou o kúpe alebo predaji komodity, meny alebo iných nástrojov za vopred stanovenú cenu v stanovenom čase v budúcnosti. Toto je k dispozícii pre BTC a ďalšie podporované altcoiny
 • Večné zmluvy: Perpetual Contract je derivátový produkt, ktorý je podobný tradičnej futures zmluve, ale neexistuje vypršanie ani vysporiadanie ako tradičné futures. Neustále kontrakty napodobňujú spotový trh na základe marží, a teda obchodujú blízko referenčnej indexovej ceny. Je k dispozícii iba pre BTC.
 • Kontrakty na zvýšenie zisku BitMEX: Umožňuje kupujúcim zmluvy podieľať sa na potenciálnej pozitívnej reakcii podkladového nástroja. Je k dispozícii iba pre BTC.
 • BitMEX zmluvy o nevýhodnom zisku: Umožňuje kupujúcim zmluvy podieľať sa na potenciálnej nevýhode podkladového nástroja. Je k dispozícii iba pre BTC.

Poznámka: Zmluvne sú poplatky a páky rôzne a ďalej si ich rozoberieme v tomto článku.

Podporované kryptomeny na BitMEX

BitMEX v súčasnosti podporuje iba vklad kryptomien BTC, aj keď môžete vidieť rôzne indexy. To však neznamená, že prijíma USD alebo iné vklady.

A z hľadiska obchodovania s derivátovými alebo futures kontraktmi môžete nakupovať / predávať kontrakty s kryptomenami v nasledujúcich menách:

 • Bitcoin (XBT)
 • Cardano (ADA)
 • Bitcoinová hotovosť (BCH)
 • Ethereum (ETH)
 • Litecoin (LTC)
 • Token EOS (EOS)
 • Zvlnenie (XRP)

Poznámka: Na burze BitMEX je bitcoin stále označovaný XBT. Ak sa chcete dozvedieť viac podrobností, prečítajte si toto: Sú symboly bitcoinu „XBT“ & „BTC“ rôzne?

Páka dostupná na BitMEX

BitMEX je jediná burza na trhu, ktorá poskytuje 100-násobnú páku. To znamená, že za každý BTC, ktorý máte, môžete využiť až 100-násobok a obchodovať, akoby ste mali vo vrecku 100 BTC.

BitMEX poskytuje rôzne páky pre rôzne kryptomeny a rôzne typy zmlúv. Tu je ich rozdelenie pákového efektu podľa typu zmluvy, s ktorou hráte pre rôzne meny:

 • Trvalé zmluvy: iba BTC; až 100-násobná páka
 • Kontrakty na zvýšenie zisku: iba BTC; 1x pákový efekt
 • Zmluvy o nevýhodnom zisku: iba BTC; 1x pákový efekt
 • Tradičné futures: 7 kryptomien; nižšie sú ich plány pákového efektu:

Bitcoin 100x
Bitcoinová hotovosť 20x
Cardano 20x
EOS Token 20x
Ethereum 50x
Litecoin 33,33x
Vlnenie 20x

Poznámka: Aby sa využil obchod na BitMEX, akceptujú sa iba vklady BTC a z účtovných dôvodov sa neprijíma žiadna iná mena. Všetky čísla ziskov a strát sú tiež vyjadrené v BTC. Preto poskytuje iba BTC peňaženky na vklad a výber BTC.

Poplatky BitMEX

Poplatok za BitMEX sa tiež líši v závislosti od kryptomeny, s ktorou obchodujete, a od typu zmluvy, o ktorú ide. Tu je rozdelenie poplatkov za rovnaké.

Poplatky BitMEX

Poznámka: BitMEX nie účtovať poplatky za vklady alebo výbery. Pri výbere bitcoinu sa minimálny poplatok za bitcoinovú sieť nastavuje dynamicky na základe zaťaženia blockchainu.

Zabezpečenie na burze BitMEX

Zabezpečenie BitMEX je špičkové, pretože ide aj o kryptoburzu, ktorá umožňuje vklady a výbery BTC. Niektoré z bezpečnostných opatrení USP sú:

 • BitMEX adresy sú multi-podpis s viacerými kľúčmi s viacerými držiteľmi.
 • Systémy BitMEX využívajú výhody špičkovej bezpečnosti služieb Amazon Web Services.
 • Obchodný nástroj BitMEX je prvý svojho druhu. Napísané v kdb +, databáze a súprave nástrojov, ktoré často používajú veľké banky pri vysokofrekvenčnom obchodovaní.

Podporované krajiny

BitMEX je otvorený pre všetkých zákazníkov a obchodníkov na celom svete okrem Spojených štátov. Niektorí zákazníci z USA si však vypracovali svoje cesty k BitMEXu prostredníctvom nastavení VPN, o ktorých by som vás mal informovať, je však BitMEXom zakázané. Spoločnosť prijíma rovnaké opatrenia, ale to jednoducho nestačí na to, aby sa imitanti mohli dostať dovnútra.

Podpora zákazníkov BitMEX

Zákaznícka podpora BitMEX je lepšia ako to, čo obvykle vidíte v tomto priestore. Poskytujú zákaznícku podporu nepretržite prostredníctvom komunikačných kanálov uvedených nižšie:

Majú aj komplexné vedomostná základňa na mieste, ktoré vám pomôžu vyriešiť niektoré bežné naliehavé problémy sami.

Ako začať na burze BitMEX & Pre koho to je

Proces registrácie na BitMEX je jednoduchý. Na začiatok potrebujete svoj e-mail, navyše môžete svoje prostriedky zabezpečiť aj pomocou funkcie autentifikácie 2-FA, ktorú poskytuje BitMEX.

Začnite registráciou účtu tu

Začnite na BitMEX

Po dokončení registrácie a prihlásení sa vám zobrazí táto stránka informačného panela.

Vyzerá rušne, ale má všetky potrebné možnosti, ktoré potrebujete.

Recenzia obchodovania BitMEX

Od tohto okamihu je používateľské rozhranie celkom intuitívne, ak sa vyznáte v marži a derivátovom obchodovaní so žargónom.

Ako som už uviedol, obchodovanie s maržami, najmä na trhu s kryptomenami, môže byť vysoko rizikové. Najlepšie je preto nechať skúsených obchodníkov, ktorí tomu dobre rozumejú.

Nikto sa nenarodí ako odborník. Prax z nich robí špecialistu.

Preto má BitMEX testovacie rozhranie na testovacej sieti Bitcoin, pomocou ktorého môžete praktizovať simulované obchodovanie s maržami na tých istých kontraktoch.

Rozhranie BitMEX

Tu nájdete všetky presné funkcie a vlastnosti, aké by ste mali k dispozícii na burze BitMEX v reálnom čase. Aby ste však mohli funkciu používať, musíte sa znova zaregistrovať. Rovnaké poverenia ako na skutočnej burze BitMEX nebudú fungovať.

Je BitMEX Legit & Bezpečné?

Áno, BitMEX je vysoko hodnotený a je jednou z najbezpečnejších búrz pre obchodovanie s kryptomenami na obchodovanie s maržou. Tu nenájdete spotové obchodovanie, ale stále v ňom musíte vkladať BTC, a preto majú zavedené prísne bezpečnostné opatrenia.

Navyše sa na verejných fórach ešte nehovorilo o jeho hacknutí alebo nezrovnalostiach. A to preto, že len veľmi málo ľudí vie, ako obchodovať s kryptomenami a nie je k dispozícii veľa recenzií pre rovnaké kryptomeny.

Pokiaľ však ide o recenzie týkajúce sa obchodovania s maržami, je nepochybné, že BitMEX je najlepší v odbore. Jeho denný objem hovorí za všetko, z čoho tiež vyplýva, že ide o legitímnu výmenu.

Je BitMEX Legit & amp; Bezpečné

Nie je to tak, že nikdy neboli súčasťou žiadnej kontroverzie. Tu je jeden incident, keď bol BitMEX prijatý jeho výhoda pre interné obchodovanie.

Teraz je čas počuť vás: Obchodujete s kryptomenami? Doprajete si obchodovanie s maržami? Kde obchodujete alebo obchodujete s kryptomenami?

Ak to bude užitočné, zdieľajte tento článok so svojou sieťou!

Ďalšie odporúčané čítania:

 • 8 najlepších webových stránok / spôsobov nákupu bitcoinov vo Veľkej Británii
 • 5 najlepších mýtov o bitcoinoch, ktoré je potrebné zrušiť
 • Recenzie na burzu Binance: Je to bezpečné a spoľahlivé?
 • Toto je 5 najlepších prípadov použitia inteligentných zmlúv o ethereum

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me