Vôbec prvá viacúčelová nabíjačka Blockchain

Cieľom spoločnosti Blockchainfirst pre rok 2017 je dodávať funkčné, hmatateľné produkty v reálnom živote využívajúce blockchain pre každého. Na začiatku tohto roka sme uviedli na trh našu viacúčelovú nabíjaciu stanicu pre elektrické automobily a motorky s povoleným blockchainom.

V podstate t„Nabíjacia stanica Ethan BIoT ©“ ponúka štyri hlavné funkcie:

 1. Rýchle nabíjanie elektrických vozidiel „Typ 2 IEC 61851–1“ napr. Napríklad BMW i3 alebo Nissan Leaf.
 2. Nabíjanie elektrických motocyklov a bicyklov.
 3. Platba kryptomenami ako bitcoin a ether, buď prostredníctvom štandardnej aplikácie Wallet, napr. Jaxx alebo cez RFID / NFC kartu.
 4. Nabíjacia stanica má voliteľne zabudovaný IoT Oracle s až 6 senzormi na zaznamenávanie údajov o životnom prostredí, ako je oxid dusičitý (NO2), teplota, vlhkosť, akustika, svetlo, tlak

Dobíjaciu stanicu môžu prevádzkovať vlády (B2C), spoločnosti (B2B / B2C) aj súkromné ​​osoby (P2P).

Vôbec prvá viacúčelová nabíjačka Blockchain

Misia: vôbec prvá viacúčelová nabíjačka Blockchain

Podľa našej misie „Blockchainfirst first together together IoT Devices and Blockchain Technology“ minulý rok sme predstavili množstvo zariadení IoT podporujúcich Blockchain, ako napríklad:

 • Ethan BIoT © Otvárače brán / dverí
 • Automat Ethan BIoT © (automat na cukrovinky)
 • Inteligentný merač Ethan BIoT © (platba za elektrinu)
 • Ethan BIoT © žiarovka

Po predstavení našich riešení na minuloročnom Medzinárodnom týždni blockchainu 2016 v Šanghaji sme dostali veľa pozitívnych ohlasov a uvedomili sme si, že sme na dobrej ceste. Preto sme sa rozhodli investovať viac do vývoja skutočných a ľahko pochopiteľných prípadov použitia pre každého – na základe IoT a blockchainovej technológie

Zámer

Vzhľadom na pomalý, ale stále rastúci trh s elektrickými vozidlami a bicyklami (a dokonca aj s vozidlami, ktoré sme nikdy predtým nevideli), považujeme za nevyhnutné mať nielen oveľa viac nabíjacích staníc EV, ale aj tých inteligentnejších. V súčasnosti je väčšina nabíjacích staníc buď zadarmo, alebo sa musí vopred zaregistrovať u miestneho poskytovateľa, ktorý ich oprávňuje účtovať z bankového účtu. Ak nabíjacia stanica prijíma platby kreditnou kartou, poplatok je stále rovnako vysoký ako v prípade iných všeobecnejších platieb kreditnou kartou.

Trh je dosť rozdrobený a centralizovaný. Môže sa stať, že jazda do iného mesta a potreba dobiť EV môžu byť nemožní z dôvodu rôznych miestnych poskytovateľov nabíjania EV (aspoň v prípade, keď pochádzam z Nemecka). Pri jazde z mesta do mesta a pri dobíjaní jedného EV musí človek čeliť niekoľkým prekážkam.

Súkromné ​​a verejné parkovacie miesta (napr. Výstaviská, univerzitné kampusy, obchodné parky) vyžadujú štandardizovaný platobný systém pre používateľov na čiastočný alebo jednorazový účel – bez nutnosti predbežnej registrácie u miestneho poskytovateľa vopred. Nabíjanie P2P je de facto stále nemožné, pretože súkromní používatelia nechcú podpísať zmluvu s poskytovateľom platieb o jednej nabíjacej stanici doma..

To nás viedlo k myšlienke vývoja nabíjacej stanice EV pre inteligentné mestá založené na technológii blockchain a pre zdieľanú ekonomiku, kde majú ľudia ľahký prístup k nabíjacím službám EV a dostatočnú ponuku.

Čo znamená „nabíjacia stanica EV s blokovaným reťazcom“?

Blockchain povolený v podstate to znamená, že koncový užívateľ má ľahký a bezpečný platobný systém, ktorý využíva kryptomeny ako bitcoin alebo ether, a to buď pomocou štandardnej aplikácie v peňaženke, alebo karty RFID / NFC. Hlavné výhody platby za nabíjací cyklus týmto spôsobom sú:

 • Predbežná registrácia u miestneho poskytovateľa poplatkov sa nevyžaduje
 • Nie je zapojený žiadny poskytovateľ platieb ani kreditných kariet tretích strán, teda takmer nulové poplatky.
 • Nabíjanie elektromobilov by sa mohlo stať de facto štandardom na miestnej i globálnej úrovni
 • Vďaka integrovanej technológii blockchain môžu nabíjaciu stanicu prevádzkovať vlády, spoločnosti i súkromné ​​osoby (P2P) na rovnakej homogénnej infraštruktúre blockchainu
 • Zachytávanie údajov (napr. Nabíjanie energie za nabíjací cyklus) v globálnom meradle sa stáva realitou
 • Predurčené pre nadchádzajúcu budúcnosť inteligentných miest
 • Nabíjacia stanica je takzvaný IoT Oracle na snímanie údajov o životnom prostredí, napr. znečistenie ovzdušia (viac k tejto téme ďalej v článku).

Kde sme práve teraz

Za posledné tri mesiace sme vyvinuli viacúčelovú vonkajšiu nabíjaciu stanicu s povoleným blockchainom pre elektrické autá a motorky. Táto nabíjacia stanica je pripravená na použitie a funkčná. V priebehu niekoľkých týždňov sa chystáme uviesť do prevádzky niektoré z nich. Nabíjacie stanice je možné inštalovať do stien, ako aj do pouličných lámp alebo stĺpov. Nabíjacia stanica spĺňa všetky potrebné priemyselné požiadavky a normy podľa IEC 61851–1 a CE. Oficiálne schválenie stále čaká, pretože v súčasnosti stále navrhujeme moderne vyzerajúci kryt.

16. januára 2017 sme úspešne dokončili náš prvý úplný nabíjací cyklus P2P v Nemecku pomocou našej nabíjacej stanice Ethan BIoT ©. V tejto chvíli ďakujeme Alexandre Grefeovej za to, že sa k nám pripojila a boli tak odvážni, že to vyskúšali!

 Vôbec prvá viacúčelová nabíjačka Blockchain

Naše prvé P2P nabíjanie s Alexandrou Grefe, Renaultom ZOE a Juergenom Schaarom

Čo je vo vnútri

Naše nabíjacie stanice sa skladajú zo samostatných modulov:

 • Regulátor nabíjania pre nabíjací cyklus a komunikáciu s autom.
 • Elektrické komponenty napr. Relé, napájací zdroj atď.
 • Priemyselné zariadenie Ethan BIoT ©.
 • IoT Oracle na zachytávanie údajov o životnom prostredí

V srdci našej nabíjacej stanice leží priemyselný SOC (System On Chip) so zabudovanými kryptografickými funkciami. Funguje na operačnom systéme Linux a môže bežať buď blockchainový uzol plného ethereum alebo ľahký klient. SOC sedí na elektronickej doske s partiou GPIO (univerzálne vstupy a výstupy).

Vďaka modulárnej štruktúre nášho priemyselného zariadenia Ethan BioT © ho možno integrovať do iných nabíjacích systémov, ako aj do iných priemyselných prostredí, ako sú otvárače brán, autonómne vozidlá a spol..

 Vôbec prvá viacúčelová nabíjačka Blockchain

Priemyselný Ethan BIoT © Alpha System on Chip (SOC) s integrovanými krypto funkciami

 Vôbec prvá viacúčelová nabíjačka Blockchain

Nabíjacie stanice s blokovaným reťazcom v našej testovacej laboratóriu v Nemecku (vľavo pre elektrické motocykle)

IoT Oracle na zachytávanie údajov o životnom prostredí

Nabíjaciu stanicu Ethan BIoT © je možné inštalovať vonku a všade. Keďže klient blockchain (ľahký klient) pracuje vo vnútri nabíjacej stanice, zachytáva akýkoľvek druh dát a prenáša ich priamo, bezpečne a proti neoprávnenej manipulácii do blockchainu. Preto sme ako doplnok vyvinuli zabudovaný IoT Oracle s až 6 senzormi, ktoré snímajú údaje ako znečistenie ovzdušia, teplota, vlhkosť atď. Presnosť údajov o životnom prostredí v konkrétnom regióne rastie s každou nabíjačkou . Pomocou tohto prístroja nebolo nikdy predtým také ľahké ani hospodárne zachytiť údaje o životnom prostredí.

Ako platiť za nabíjací cyklus

Existujú dva spôsoby platby:

Najskôr môžete použiť aplikáciu peňaženky, napríklad Jaxx, Coinbase alebo Freewallet. Používatelia naskenujú QR kód, ktorý sa zobrazí na dotykovej obrazovke nabíjacej stanice, a zadajú požadované množstvo. Po potvrdení transakcie vás dotyková obrazovka vyzve na pripojenie nabíjacieho kábla k vášmu autu. Nabíjací cyklus začína automaticky.

Po druhé, môžete platiť kartou NFC. Túto kartu nazývame Ethan Card. NFC karta je v podstate peňaženka a adresa peňaženky. Používateľ si môže kúpiť predplatenú kartu v rôznych sumách, napr. 10, 25, 50, 100 USD alebo EUR alebo v akejkoľvek inej mene Fiat. Suma, ktorú si používateľ kúpil, je uložená v kryptomene, ako je bitcoin alebo éter. Užívateľ si môže inak kúpiť prázdnu kartu a poslať akékoľvek množstvo éteru alebo bitcoinu na adresu peňaženky karty. Kartu Ethan je možné kedykoľvek dobiť ľubovoľnou sumou. Aby sa zabránilo neoprávnenému použitiu, má karta 4-ciferný PIN kód.

NFC karta Ethan pre ľahké a bezpečné platby

 Vôbec prvá viacúčelová nabíjačka Blockchain

Ethan NFC karta pre ľahké, ale bezpečné platby

Pri vývoji takého systému musíme čeliť výzvam

Nabíjanie elektricky poháňaného automobilu je dosť zložitý proces. Zúčastňujú sa ho rôzne priemyselné normy a rôzne typy automobilov. Počas nabíjania automobil komunikuje s nabíjacou stanicou a každý výrobca musí podľa toho implementovať tento protokol. Environmentálne požiadavky sú pomerne vysoké. Nabíjacia stanica musí pracovať pri teplotách od -20 do +60 stupňov Celzia (-4 až 140 Fahrenheita). Všetky komponenty vo vnútri nabíjacej stanice EV musia spĺňať tieto požiadavky a musia byť funkčné v týchto drsných podmienkach. Nakoniec sme našli riešenie pre všetky problémy, ktorým čelíme. Vzhľadom na modularitu našej nabíjacej stanice EV sme mohli prideliť rôzne vývojové úlohy samostatným technikom. Naše návrhy nabíjacích staníc nezískajú ceny za dizajn, ale plánujeme nechať návrhárov, aby vypracovali moderne vyzerajúce puzdrá. Ako dôkaz koncepcie by sme však mali byť zatiaľ v poriadku.

Čo bude ďalej

Chystáme sa do nabíjacej stanice implementovať takzvanú „čítačku UHF RFID s dlhým dosahom“. Táto technológia umožňuje automatizáciu platieb, napríklad prostredníctvom autonómneho automobilu. Ďalšie informácie o tejto technológii zverejníme v priebehu budúceho mesiaca. Našu základnú technológiu „priemyselné zariadenie Ethan BIoT ©“ možno ľahko integrovať do ďalších prípadov použitia, napr. otvoriť bránu za účelom prístupu do konkrétnych oblastí alebo inteligentných meračov. Myslíme si, že naše zariadenia Ethan BIoT © môžu robiť mestá inteligentnými a inteligentnými mestami ešte inteligentnejšími. Preto budeme v priebehu budúceho mesiaca pokračovať v rozvoji ďalších skutočných prípadov použitia.

Pokračovanie nabudúce…

Pôvodne publikované: Stredná 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me