Ako zaistiť bezpečnosť vašej kryptomeny: 7 musí mať peňaženky

Odkazy sú uvádzané všade, kde je to možné. Všetky tvrdenia vychádzajú zo skúseností autora. Som hrdý na to, že informujem verejnosť a pomáham čo najviac zdieľaním svojich skúseností so svojimi čitateľmi. To znamená, že nikto okrem vás nemôže prevziať zodpovednosť za vaše investičné rozhodnutia, tak si to pred investíciou poriadne premyslite. Ak hľadáte viac podrobností o tom, ako kryptomeny vlastne fungujú, absolvujte náš kurz.

Ako zaistiť bezpečnosť vašej kryptomeny: 7 musí mať peňaženky

Pri súčasnom nemilosrdnom priebehu býčieho trhu je len otázkou času, kedy vaše držanie kryptomien zvýši hodnotu. Ak to urobí, páči sa to alebo nie, kryptomena nevyhnutne získa veľa nevyžiadaného záujmu hackerov. Aby som neopakoval tragickú horu Mt. Incident Goxa, držitelia odstraňujú kryptomenu z burzy a decentralizujú svoje úložiská.

Otázka, prečo by ste si mali kúpiť peňaženku, sa stáva relevantnejšou otázkou, ktorú peňaženku by mal investor v oblasti kryptomien používať. Rovnako ako všetky formy poistenia, aj bezpečnosť stojí za cenu peňazí a pohodlia. Ako by sme to mali vyvážiť spôsobom, ktorý vyhovuje nášmu rizikovému profilu?

V tomto príspevku zhrniem jedinečné vlastnosti top 7 peňaženiek s kryptomenami, o ktorých musí skúsený držiteľ vedieť.

Požadované vlastnosti peňaženky na kryptomenu

Aké sú požadované vlastnosti krypto peňaženky a ako ťažko si môžete zvoliť peňaženku? Táto zdanlivo ľahká odpoveď, bohužiaľ, nemá uspokojivú odpoveď: pohodlie môže byť za cenu bezpečnosti; ďalšie funkcie môžu prísť za cenu strmšej krivky učenia. Čo je ešte dôležitejšie, aké sú vlastnosti, ktoré si v konečnom dôsledku vážite nad ostatnými? Zoznam nie je uvedený podľa dôležitosti:

  1. Náklady. Je to zadarmo? Aké sú nevýhody používania tejto peňaženky?
  2. Bezpečnosť. Má spoločnosť skúsenosti s vynikajúcou bezpečnosťou?
  3. Mobilita. Je ľahké ho udržať a ťažko stratiť? Je prístupný kedykoľvek a kdekoľvek?
  4. Užívateľská prívetivosť. Je používateľské rozhranie peňaženky intuitívne navrhnuté? Môžem uložiť celý rad altcoinov?
  5. Pohodlie. Som schopný rýchlo nakupovať, keď to vyžaduje čas?
  6. Štýl. Mám slabosť pre super technologické vychytávky?

Možno budete chcieť peňaženku, ktorá ponúka najlepšiu kombináciu vyššie uvedených vlastností. Pamätajte, že všetky peňaženky majú svoje okraje a nedostatky.

7 nevyhnutných peňaženiek: Ako zaistiť bezpečnosť vašej kryptomeny

Atómová peňaženka 

Atómová peňaženka je nové multiaktívne, neväzobné riešenie s aktívne rastúcou užívateľskou základňou. Atomic Wallet už podporuje viac ako 300 najlepších mincí a žetónov, ktoré je možné spravovať v intuitívnom a užívateľsky príjemnom rozhraní. Zoznam dostupných diel sa aktualizuje každý týždeň, takže ak ste tu nenašli svoju obľúbenú mincu – môžete si byť istí, že bude čoskoro pridaná..

Atomová peňaženka je k dispozícii pre všetky hlavné operačné systémy: Windows, Mac a Linux. Mobilné aplikácie pre Android a IOS vyjdú v októbri 2018.

Okrem intuitívneho používateľského rozhrania ponúka Atomic Wallet širokú škálu funkcií, ako napríklad decentralizované úložisko pre súkromné ​​kľúče, zabudovanú možnosť nákupu kryptomeny pomocou bankovej karty, Atomic Swaps, okamžitú výmenu cez Changelly alebo Shapeshift a rozhranie pre vlastné tokeny. To, čo robí Atomic Wallet tak jedinečným, je podpora Atomic Swaps, relatívne novej decentralizovanej výmennej technológie založenej na hash timelock kontraktoch. V súčasnosti je táto funkcia k dispozícii pre bitcoiny, litecoiny a QTUM. V najbližšej budúcnosti plánuje Atomic Wallet sprístupniť ethereum aj pre swapy.

KeepKey – hardvérová peňaženka

Najlepšie vyzerajúca technická vychytávka, s ktorou sa môžete pochváliť svojim priateľom. KeepKey, vyrobená relatívne novou spoločnosťou, ponúka hardvérovú peňaženku lešteného dizajnu. KeepKey je považovaný za port Trezorovho kódu a firmvéru, takže ich hlavným rozdielom je materiál. KeepKey sa cíti ako „prémiová“ peňaženka, ale môže byť trochu ťažšia, a preto náchylnejšia na kvapky. Dodáva sa so štandardným a ľahko použiteľným používateľským rozhraním klienta.

Peňaženka Guarda – softvérová peňaženka

Guarda peňaženka existuje už takmer tri roky – úložisko kryptomeny, ktoré začalo v čase trhových potrieb ako otvorené peňaženky s jednou menou, sa teraz zmenilo na prekvitajúci ekosystém produktov a služieb správy kryptomeny. V týchto dobách produktivity bolo implementovaných veľa noviniek, ale hlavná myšlienka bola zachovaná ako vždy – tím sa snaží vytvoriť pohodlnú, plne decentralizovanú a všestrannú krypto peňaženku vhodnú pre začiatočníkov aj pokročilých používateľov..

V súčasnosti peňaženka podporuje viac ako 45 hlavných blockchainy (spolu s ich tokenmi) vrátane tých, ktoré sa zvyčajne nenachádzajú v peňaženkách s viacerými aktívami – najlepším príkladom je Monero XMR, ktorý je podporovaný vo webovej verzii. Aj keď môže byť niekedy náročné splniť úlohy, ktoré predstavuje samotný trh a krypto komunita, Guarda robí všetko pre to, aby zostala priateľská k používateľovi a implementovala špičkové riešenia, vďaka ktorým vynikne peňaženka..

Nano Ledger S – hardvérová peňaženka

Nano Ledger S je rovnako bezpečná ako ďalšie dve hardvérové ​​peňaženky. Je populárny kvôli svojej relatívne nízkej cene 65 dolárov v porovnaní s konkurenciou. Pretože je menší ako KeepKey, je prenosnejší a ľahšie sa nosí. Je to hardvérová peňaženka, ktorá prichádza za veľmi konkurencieschopnú cenu.

Trezor – hardvérová peňaženka

Trezor je jedným z prvých podnikateľov v priemysle hardvérových peňaženiek a nastavuje zlatý štandard v oblasti krypto bezpečnosti. Spoločnosť Trezor má povesť poskytovania špičkového zabezpečenia, ktoré chráni pred virtuálnymi aj fyzickými krádežami. To, čo Trezoru chýba štýlovo, je viac ako vynahradené na bezpečnostnom oddelení. Aj keď je váš počítač napadnutý malvérom, vaše súkromné ​​kľúče budú s Trezorom stále v bezpečí. V tomto zmysle je Trezor skôr trezorom ako peňaženkou.

Coinbase – horúca peňaženka

Coinbase je online webová peňaženka a je verziou GDAX pre začiatočníkov. Ako horúca peňaženka môžete ľahko a okamžite prejsť na burzu GDAX. V rovnakom rozhraní môžete pomocou fiat rýchlo nakupovať. A čo viac, 100% vašich kryptomien na Coinbase je poistených. Pre väčšiu ochranu môžete aktivovať dvojstupňové overenie a aplikáciu Google Authenticator. Spoločnosť Coinbase má dokonca k dispozícii trezor, ak si chcete vymeniť pohodlie a zvýšiť úroveň zabezpečenia. Jedinou nevýhodou je, že Coinbase ponúka iba bitcoinové a ethereové peňaženky.

MyEtherWallet – papierová peňaženka

Papierové peňaženky sú určené pre tých, ktorí chcú mať svoje súkromné ​​peňaženky bez toho, aby si nechali hotovosť za hardvérové ​​peňaženky. Ušetrené peniaze bolo možné investovať do ich mincí. Jednoducho vygenerujte svoju peňaženku online na myetherwallet.com a poznačte si svoje súkromné ​​kľúče. Webové stránky neukladajú ani neprenášajú žiadne vaše súkromné ​​informácie. Ak nedôverujete online verzii, môžete si ju dokonca stiahnuť z GitHubu a spustiť ju offline. Papierové peňaženky sú zadarmo, ale na ich správne nastavenie sú potrebné hlboké znalosti. Stručne povedané, tento typ peňaženiek vo všeobecnosti vyžaduje veľa problémov a pre nováčikov sa neodporúča.

Electrum – softvérová peňaženka

Electrum je rýchla a ľahká peňaženka pre používateľov počítačov a mobilných telefónov. Má dlhý zoznam podporovaných funkcií, aby sa stala najpružnejšou peňaženkou súčasnosti. Ponúka riešenia pre chladné úložiská, integráciu s hardvérovými peňaženkami (KeepKey, Nano Ledger S, Trezor) a schopnosť dosiahnuť anonymitu (s Tor). Z bezpečnostnej stránky umožňuje Electrum podporu multi-sig a nie je viazaný na centralizovaný server, takže prestoje servera nebudú problémom. Celkovo je Electrum zavedeným softvérovým riešením peňaženky, ktoré zaručuje vyskúšanie.

Peňaženka typu „všetko v jednom“ neexistuje. Je dôležité, aby sa vám podarilo nájsť peňaženku, ktorá uspokojí vaše najväčšie obavy, či už ide o zabezpečenie pred krádežou, ľahký prenos, pohodlie, peňažné náklady alebo dokonca štýl. Peňaženka sa môže ukázať ako vaše najväčšie investičné rozhodnutie, či už z finančného alebo emocionálneho hľadiska.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me