Blockchain peňaženka do auta: prvá svojho druhu

Po minulotýždňovom predstavení našej viacúčelovej nabíjacej stanice Blockchain EV by som vám dnes chcel predstaviť náš koncept takzvanej blockchainovej peňaženky do auta. Podľa našej snahy „najskôr vytvoriť funkčný prototyp pred predstavením nápadu“ vám teraz môžeme predstaviť náš prvý funkčný prototyp Car Wallet.

Aby sme najskôr demonštrovali, čo je to Peňaženka do auta a ako funguje, vytvorili sme krátke video.

Blockchain peňaženka do auta: prvá svojho druhu

Demo video über P2P Zdieľanie char cez peňaženku do auta

Zámer

Keď sme dostali naše BMW i3, bol som nadšený z inovácie, ktorá sa skrýva pod kapotou tohto automobilu. Auto má integrovaný celulárny modem a je preto vždy online. Prostredníctvom moderného API (Application Programming Interface) môžete komunikovať priamo s autom a navrhovať úžasné aplikácie. Ďakujem, BMW.

Rovnako z technického hľadiska považujeme automobily s takýmto rozhraním za súčasť IoT alebo IoE (internet všetkého). Pretože sme sa špecializovali na vývoj nových riešení prostredníctvom IoT a technológie blockchain, okamžite sme dostali nápad implementovať a Peňaženka do auta.

Misia

Predstavte si svet, v ktorom nikdy vopred nemusíte prejsť nepríjemným registračným procesom, aby ste získali nejaké služby, ktoré iba napájajú honeypot vašimi cennými súkromnými údajmi. Predstavte si svet, kde môžete platiť za výrobky a akékoľvek služby veľmi bezpečným, bezproblémovým a lacným spôsobom s menou podľa vášho výberu – bez ohľadu na to, kde na svete by ste sa mohli nachádzať. Predstavte si svet, kde je možné platiť napríklad za auto, aby vám slúžilo, alebo za ktorý môže auto automaticky a autonómne platiť akékoľvek služby, ako je parkovanie, poplatky za mýto alebo dobíjanie batérie – bez toho, aby ste zdvihli prst. Predstavte si svet, kde ľudia môžu ponúkať služby, ako je nabíjanie EV alebo prenájom auta, aby si zarobili nejaké peniaze navyše.

Jediným riešením, ktoré môže tento svet uskutočniť, je Blockchain Technology.

Cieľom Blockchainfirst je vyvinúť ekosystém, v ktorom sa tento svet môže stať skutočnosťou. Pred 2 rokmi by mi bolo smiechu, že mám túto ambíciu. Dnes, s jadrom technológie blockchain, môže byť tento cieľ dosiahnutý startupovou spoločnosťou a v relatívne krátkom časovom rámci. To je možné prostredníctvom technológie blockchain ako základu, pretože štandardne môže technológia blockchain vykonávať jednoduché platobné transakcie aj zložité obchodné procesy prostredníctvom takzvaných inteligentných zmlúv. Banky, poisťovne, inštitúcie a všetky typy organizácií, či už veľké alebo malé, využijú túto technológiu a budú sa riadiť týmto novým štandardom.

Aby sme vytvorili ekosystém založený na blockchaine pre budúce inteligentné mestá a zdieľanú ekonomiku, nemôžeme a nebudeme mať hotové len vývojom modernej nabíjacej stanice pre elektromobily. Ďalším systematicky logickým krokom bol vývoj peňaženky do auta. Na jednej strane funguje peňaženka do auta ako základná technológia požičiavania jedného auta iným osobám, P2P, a na druhej strane súčasne umožňuje vozidlu vykonávať špecifické úlohy, ako je automatické a autonómne platenie parkovného. S našou peňaženkou do auta sme urobili prvý krok a s inovatívnym konceptom BMW i3, funguje to úžasne dobre.

Čo to znamená „Peňaženka do auta“?

Ako vidíte na videu, auto má adresu peňaženky. Adresa Peňaženky sa nelíši od adresy, ktorú dostanete, keď si na smartphone nainštalujete aplikáciu Peňaženka ako Coinbase alebo Jaxx. Keď teda pomocou aplikácie naskenujete QR kód, naskenujete adresu peňaženky príjemcu peňazí.

Preto je možné:

  1. Geld anPošlite peniaze na túto adresu peňaženky (auto dostane peniaze)
  2. Auto posiela peniaze z peňaženky na iné adresy peňaženky (auto odosiela peniaze / vypláca)

Kedykoľvek sa peniaze pošlú na adresu peňaženky, v blockchaine sa spustí takzvaná udalosť (v tomto prípade bitcoin) a príjemca dostane upozornenie. V našom prípade s Peňaženkou do auta je auto upozornené, keď niekto pošle peniaze na adresu Peňaženky auta. Na základe softvéru, ktorý sme vyvinuli, automobil vie, čo má robiť, keď dostane peniaze na účet automobilu. Inými slovami:

Keď dostanete peniaze, otvorte dvere a povoľte štartovanie motora tak často a tak dlho, kým sa prijaté peniaze nevyčerpajú v najazdených kilometroch. Po vyčerpaní prijatej sumy peňazí už nie je možné naštartovať motor.

Ak po prijatí peňazí môže auto vykonať naprogramovaný príkaz, je prirodzene možné, aby si automobil zaplatil za službu sám, ak má na svojom účte (adresa peňaženky) k dispozícii dostatok finančných prostriedkov? Inými slovami, automobil má kvázi prístup k svojmu účtu (adresa peňaženky), a preto je oprávnený posielať peniaze iným ľuďom, ale aj iným zariadeniam alebo strojom.

To je v podstate všetko. Prvýkrát a iba prostredníctvom technológie blockchain môžu fyzické objekty, ako napríklad v našom prípade naše auto, vlastniť akýsi bankový účet a uskutočniť transakciu autonómne..

Prečo by však malo byť auto, ktoré je autonómne, schopné uskutočňovať peňažné transakcie? Tu je príklad: Predpokladajme, že v budúcom roku budú autá jazdiť autonómne. Autonómia neznamená iba to, že už nebudeme musieť fyzicky riadiť a ovládať svoje vlastné autá. Znamená to tiež, že v budúcnosti budú napríklad taxíky jazdiť autonómne a prepravovať cestujúcich. Jedným z príkladov je startupová spoločnosť Nutonómia zo Singapuru. Prirodzene, auto bez vodiča z mäsa a kostí musí nakoniec za niečo platiť, napríklad za parkovacie miesto, poplatky za mýto alebo za nabíjanie batérií. S peňaženkou do auta je následne možné nielen autonómne jazdiť, ale aj autonómne odosielať a prijímať peniaze.

Zariadenia a stroje môžu a nikdy nebudú vlastniť tradičný bankový účet. Môžu však vlastniť jeden v blockchaine. Čo je to zmena hry, správne?

Kde sme práve teraz

Ako je uvedené vo videu, v priebehu nasledujúcich týždňov budeme naše riešenie ďalej vyvíjať a robiť ho praktickým. Je potrebné povedať, že pri tomto riešení musíme brať do úvahy aj právne záležitosti a musíme si ujasniť, čo je povolené a čo nie.

Zároveň pracujeme na riešení, v ktorom bude samotné auto schopné uskutočňovať autonómne platby. Prvý príklad, na ktorom pracujeme, je platba za parkovacie miesto. Takže keď auto ide až k parkovacej bráne a auto má peňaženku do auta, brána sa otvorí. Keď auto opustí parkovisko, zaplatí autonómne príslušnú sumu pri bráne a výstupná brána sa otvorí. Toto riešenie už funguje a onedlho natočíme video a zverejníme ho.

Čo bude ďalej

V súčasnosti pracujeme na vytvorení homogénneho ekosystému a vývoji platformy, na ktorej môže používateľ ľahko vykonávať nasledujúce činnosti:

  1. Nabite jeho elektrický automobil alebo motorku a zaplaťte bez predchádzajúcej registrácie
  2. Ktokoľvek môže poskytnúť platené nabíjacie služby komukoľvek inému, t. J. P2P
  3. Za všetky služby je možné ľahko a bezpečne platiť prostredníctvom karty NFC (ktorú je možné zakúpiť v akejkoľvek mene spoločnosti Fiat).
  4. Prenájom automobilu iným, P2P, je pomocou peňaženky do auta ľahký
  5. Za únavné záležitosti, ako je parkovanie alebo poplatky za mýto, platí auto nezávisle (peňaženka do auta)
  6. Používateľské účty a zariadenia (napríklad auto) sa spravujú a konfigurujú prostredníctvom platformy, a to prostredníctvom aplikácie aj webového rozhrania.
  7. Pripojte konvenčné nabíjacie stanice k nášmu terminálu Ethan BioT ©
  8. Pripojte ďalšie zariadenia a stroje (napríklad predajné automaty) pomocou nášho terminálu Ethan BioT ©

Samozrejme, pred takýmto ekosystémom zostáva ešte dlhá cesta, aby si našiel cestu ku koncovému používateľovi. Ale urobil sa prvý krok a s našimi funkčnými prototypmi si už dnes môže každý vyskúšať a otestovať túto technológiu.

Pokračovanie nabudúce…

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me