Ako nakonfigurovať Ledger Nano S (hardvérová peňaženka)

Ledger Nano S je hardvérová peňaženka pre bitcoiny, ethereum a altcoiny založená na robustných bezpečnostných prvkoch na ukladanie kryptografických aktív a zabezpečenie digitálnych platieb. Pripojí sa k ľubovoľnému počítaču (USB) a obsahuje bezpečný OLED displej, ktorý umožňuje skontrolovať a potvrdiť každú transakciu jediným klepnutím na bočné tlačidlá. S Ledger Nano S nie sú nikdy odhalené tajomstvá ako súkromné ​​kľúče: citlivé operácie sú izolované vo vašej hardvérovej peňaženke v rámci najmodernejšieho zabezpečeného prvku, ktorý je uzamknutý pomocou kódu PIN. S transakciami nemožno manipulovať, sú fyzicky overené na vloženej obrazovke jednoduchým stlačením tlačidla.

Centralizované služby hostia vaše bitcoiny. Vyššie uvedenú bezpečnostnú otázku riešia prevzatím úplnej zodpovednosti za bezpečnosť. Vzdáte sa priamej kontroly nad svojimi bitcoinmi výmenou za zabezpečenie dodané treťou stranou, rovnako ako dôverujete banke, ktorá si necháva vaše doláre alebo eurá. Je to veľmi pohodlný prístup, ale vyžaduje alternatívu pre používateľov, ktorí si chcú zachovať úplnú kontrolu nad svojimi prostriedkami ako hardvérová peňaženka, ako je Ledger Nano S.

Hardvérové ​​peňaženky spoločnosti Ledger sú postavené na bezpečných čipoch. Jedná sa o rovnakú technológiu, ktorú nájdete v platobných kartách s čipom a PIN alebo SIM kartách. Tieto čipy prinášajú záruky proti fyzickým útokom a zvyšujú úroveň zabezpečenia vašich súkromných kľúčov. Dnes ideme krok za krokom, ako nakonfigurovať peňaženku hlavnej knihy a získať nejaké prostriedky.

Časť 1: Konfigurácia zariadenia prvýkrát

Krok 1: Odstrániť alebo Ledger z krabice

Krok 2: Pripojte Ledger nano S k počítaču pomocou kábla USB a postupujte podľa pokynov na zabudovanej malej obrazovke. Môžete si zvoliť vytvorenie novej peňaženky alebo import bitcoinového účtu alebo účtu Ethereum. Vyberte a potvrďte pomocou dvoch tlačidiel nad displejom:

Tlačidlo DOLEVA / DOPRAVA: Pomocou ľavého a pravého tlačidla môžete prechádzať zoznamami s možnosťou výberu, meniť hodnoty alebo potvrdzovať rozhodnutia.

OBOJOVÉ tlačidlá: Stlačením oboch tlačidiel súčasne znamená, že chcete potvrdiť / pokračovať na ďalšiu obrazovku alebo otvoriť aplikáciu.

Krok 3: Začnite stlačením oboch tlačidiel

Krok 4: A obe tlačidlá znova na spustenie konfigurácie

Krok 5: Ak chcete prijať konfiguráciu ako nové zariadenie, stlačte pravé tlačidlo

Krok 6: Vyberte a zapamätajte si váš štvorciferný PIN kód, ktorý sa bude vyžadovať pri každom pripojení vášho Nano S. Potvrďte tento PIN kód a dajte si pozor, aby ste si ho zapamätali: 3 nesprávne po sebe idúce PIN kódy resetujú vaše Nano S. Stlačením oboch tlačidiel spustíte

Krok 7: Pomocou ľavého alebo pravého tlačidla zvýšte alebo znížte počet svojich špendlíkov a obidve potvrďte

Krok 8: Teraz musíte potvrdiť svoj štvorciferný PIN, opätovným stlačením oboch spustíte

Krok 9: Pomocou ľavého alebo pravého tlačidla znova zvýšte alebo znížte počet svojich špendlíkov a obidve potvrďte

Krok 10: Teraz je čas zapísať si našu frázu pre obnovenie. Tento krok je skutočne dôležitý, aby bolo zaručené, že sa v prípade straty alebo odcudzenia môžete kedykoľvek zotaviť v peňaženke. Konfiguráciu nebudete môcť dokončiť bez potvrdenia, že ste skopírovali 24 slov, výberom niektorých z nich podľa požiadaviek. Pre spustenie stlačte obe tlačidlá

Krok 11: Potom pomocou ľavého alebo pravého tlačidla zobrazte všetkých 24 slov. Uchovajte „Obnovovací list“ na bezpečnom mieste.

Krok 12: Po dokončení stlačte obe tlačidlá a budete musieť potvrdiť niekoľko slov. Pomocou tlačidiel zmeňte slovo na zodpovedajúce a potvrďte stlačením oboch tlačidiel.

Krok 13: Keď ste videli zmienku: „Vaše zariadenie je teraz pripravené”, Váš Nano S je nakonfigurovaný

Časť 2: Nainštalujte si do počítača aplikácie Ledger, aby ste mohli používať svoju peňaženku

Peňaženka je prepojená s počítačom prostredníctvom aplikácie Chrome, ktorú si budete musieť nainštalovať do počítača. Nie je potrebná žiadna ďalšia inštalácia softvéru ani vytváranie účtov.

Musíte si nainštalovať aplikácie Ledger, do prehliadača Chrome alebo Chromium 50+ si zadarmo stiahnite aplikáciu Ledger Wallet Bitcoin Chrome alebo aplikáciu Ledger Wallet Ethereum Chrome.

Krok 1: Prejdite na webovú stránku Ledger (alebo kliknite na ikonu tu) a v hlavičke kliknite na kartu „Aplikácie“

Krok 2: Potom rolujte nadol, kým neuvidíte aplikácie peňaženiek, tam vyberte menu, ktorú chcete nainštalovať, a kliknite na ňu

Krok 3: Teraz znova posuňte zobrazenie nadol, kým neuvidíte „Inštalácia”Tlačidlá, tam zvoľtePeňaženka Ledger„Aplikácia Chrome

Krok 4: V pravom hornom rohu kliknite na „Inštalácia“A„Pridať aplikáciu

To je všetko, do peňaženky vstúpite tak, že prejdete do svojich aplikácií pre Chrome alebo do prehliadača zadáte chrome: // apps / a kliknete na „Ledger Wallet“

Časť 3: Používajte peňaženku

Krok 1: Po otvorení aplikácie pre Chrome vás požiada o pripojenie peňaženky Ledger, urobte to, zadajte svoj PIN do peňaženky, kliknutím na obe tlačidlá potvrďte PIN a opätovným stlačením oboch tlačidiel zadajte do BTC peňaženky (pre použitie inej peňaženky zadajte korešpondenta vo vašom prístroji)

Krok 2: Vyberte si BTC alebo BCH peňaženku kliknutím na korešpondenta, pre túto príručku budeme používať BTC

Krok 3: Teraz ste v peňaženke, ako vidíte, je to užívateľsky príjemná peňaženka, na príjem prostriedkov môžete používať svoju adresu. V hlavičke kliknite na kartu „príjem“.

Krok 4: Tam máte svoju adresu na príjem coinov

Krok 5: Vráťte sa domov do svojej peňaženky a kliknite na kartu „Odoslať“, aby ste mohli poslať prostriedky, stačí napísať sumu a adresu, kam chcete prostriedky poslať, a potom kliknúť na „Odoslať“ (môžete si tiež zvoliť rôzne peňaženky, ak máte viac ako jednu transakciu tx)

Táto príručka bola prvými krokmi, ako používať peňaženku Ledger, ďalšie príručky si môžete pozrieť kliknutím na oficiálnu stránku Ledger tu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me